CHP'den 'Pensilvanya' açıklaması

CHP, Fethullah Gülen'in Baykal'a 'bizimle ilgisi yok. İktidara baksınlar' yönünde açıklaması olmadığı ve iddiaları yalanladı.

CHP'den 'Pensilvanya' açıklaması


CHP Genel Merkezinden yapılan açıklamada, "Pensilvanya'dan gelen telefon üzerine yapılan görüşmede eski Genel Başkan Deniz Baykal'a 'bizim çocuklara sordum, bizimle ilgisi yok. İktidara baksınlar' şeklindeki sözlerin söylenmediği, bu ve benzeri ifadelerin kullanılmadığı" bildirildi.

CHP Genel Merkezi Basın Bürosu'ndan yapılan yazılı açıklamada, "Pensilvanya'dan telefon edilerek, komplonun kınanması, üzüntülerin iletilmesi ve Baykal hakkındaki düşüncelerin belirtilmesinin bazı gazeteler tarafından çarpıtıldığı" belirtildi.

Açıklamada şunlar kaydedildi:

"Sayın Baykal'ın Genel Başkanlıktan istifa ederken, 'Başka bir sorumlu arayışına çıkacaklara yardımcı olmak için, ABD'den Pensilvanya'dan aldığım üzüntü ve destek mesajlarını samimi bulduğumu da burada belirtmek isterim' sözleriyle açıkladığı telefon görüşmesi, bazı gazeteler tarafından söylenmemiş sözler kullanılarak kamuoyuna duyurulmuştur.

Pensilvanya'dan gelen telefon üzerine yapılan görüşmede Sayın Genel Başkan'a 'bizim çocuklara sordum, bizimle ilgisi yok. iktidara baksınlar' sözleri söylenmemiş, bu ve benzeri ifadeler kullanılmamıştır. Telefonla Sayın Deniz Baykal'a komplodan duyulan üzüntü iletilmiş, tertip kınanmış ve sayın Genel Başkan'ın şahsı ile ilgili samimi duygular belirtilmiştir."

Kaynak : AA


 

Güncelleme Tarihi: 12 Mayıs 2010, 02:01
banner53
YORUM EKLE

banner39