banner39

CHP'li Başkan yabancı yatırımcının üzerine yürüdü

CHP'li Amasra Belediye Başkanı Emin Timur, yabancı yatırımcı firmanın temsilcilerinin üzerine yürüdü.

Arşiv 18.04.2010, 22:56 19.04.2010, 08:01
CHP'li Başkan yabancı yatırımcının üzerine yürüdü


Fahri Sarrafoğlu/Dünya Bülteni 

Amasra Belediye Başkanı Emin Timur, Bartın Valiliği tarafından organize edilen toplantıda söz alan yatırımcı firmanın temsilcilerinin üzerine yürüdü. Bartın Valiliği’nin düzenlediği Hema Endüstri A.Ş. tarafından yapılması planlanan ve o yöreden çıkarılacak olan yerli taş kömür ile işletilecek 1,5 milyar dolarlık Yabancı-Türk santral yatırımcılarını kovarcasına hareket etti.

Hattat Holding yetkilileri ise biz başbakanlık yatırım ajans yardımı ile istihdamı artırmak, sermaye girişi sağlamak, ülkemize döviz girdisi kazandırmak için çalışırken Amasra Belediye Başkanı ve yetkilileri evinize gidin yatımları evinizde yapın diyerek bizi kovduğunu söyleyerek, üzerimize yürüdü ve yumruk gösterdi.

Bartın Valisi İsa Küçük başkanlığında düzenlenen toplantıda T.C. Çevre ve Orman Bakanlığı temsilcisi ÇED Planlama Genel Müdürü Fevzi İşbilir, Enerji Bakanlığı temsilcisi ayrıca Başbakanlık yatırım ajansı bürokratlarından Arda Ermut’un katıldığı bu toplantıda gerginlik yaşandı.

İngiliz firma temsilcisi şaşkınlığını gizleyemedi

Hattat Holding Enerji Grubu Başkan yardımcısı Mustafa Vuruşkaner toplantıya katılanları bilgilendirirken, Amasra Belediye Başkanı Emin Timur oturduğu yerden fırlayarak kürsüye doğru yürüdü. Belediye Başkanı Emin Timur'un kürsüye yürümesi üzerine Hattat Holding Enerji Grubu Başkan Yrd. Mustafa Vuruşkaner büyük korku ve panik yaşadı ve ingilizleri korudu. Soğukkanlılıklarını koruyan Hattat Holding yöneticileri üzerlerine yürünmesi, konuşma yaptıkları mikrofonun önlerinden alınması ve yaşanan olaylar karşısında şaşkına döndüler.

banner53
Yorumlar (0)
29
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?