banner39

CHP'li belediye başkanı partisinden istifa etti

Deniz Baykal'ın tutumuna kızan Denizli Karahayıt beldesinin CHP'li Belediye Başkanı İbrahim Vural, partisinden istifa etti.

Arşiv 18.08.2007, 17:13 18.08.2007, 17:13
CHP'li belediye başkanı partisinden istifa etti

Denizli merkeze bağlı Karahayıt beldesinin CHP'li Belediye Başkanı İbrahim Vural ve 4 belediye meclis üyesi, partilerinden istifa etti.

Vural yaptığı yazılı açıklamada, 3 yıldır CHP'li belediye başkanı ve meclis üyeleri olarak hizmet verdiklerini, görevlerini aynı sorumluluk içerisinde sürdüreceklerini kaydetti.

CHP Genel Başkanı Deniz Baykal'ın ve parti merkezinin milletvekili adayları belirlemede ve parti içi demokrasiyi işletmede tek yönlü davrandığını iddia eden Vural, "Bu tutumdan rahatsızlık duymaktayız. Belde halkının sık sık genel başkanın tutumunu eleştirmelerinden dolayı şahsım ve partili meclis üyelerini bu makama ve göreve layık gören belde halkımızın teveccühleri doğrultusunda CHP'den istifa ederek, yolumuza bağımsız belediye başkanı ve belediye meclis üyeleri olarak devam edeceğiz" dedi.

Başkan İbrahim Vural'la birlikte partiden meclis üyeleri Osman Batu, Mustafa Okumuş, Ferhat Hocaoğlu ve Ramazan Sırıklıgil de istifa etti.

İHA

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?