banner39

CHP'li Hamdi Sedefçi'ye 4 yıl hapis verildi

Edirne'nin CHP'li Belediye Başkanı Sedefçi'ye "İhaleye fesat karıştırmak" tan 4 yıl 2 ay hapis cezası verildi.

Arşiv 18.02.2010, 14:52 18.02.2010, 14:52
CHP'li Hamdi Sedefçi'ye 4 yıl hapis verildi

 

Edirne'nin CHP'li Belediye Başkanı Hamdi Sedefçi'ye 'İhaleye fesat karıştırmak' suçundan 4 yıl 2 ay hapis cezası verildi. Belediye Başkanı'na, Halı Saha İhalesi'ne fesat karıştırmaktan dava açılmıştı. Birinci Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen davada Sedefçi'ye ceza çıktı.

Mahkemenin kararını değerlendiren Edirne Belediye Başkanı Hamdi Sedefçi, olayla ilgili olarak kendisiyle ilgili herhangi bir delil olmadığı halde ceza aldığını savundu.

Mahkemenin verdiği cezayı temyiz yoluna gideceğini belirten Sedefçi, "Edirne 1. Ağır Ceza Mahkemesi'nde bir yargılanma olayı söz konusuydu. Halı saha ihalesiyle ilgili bir yargılanma süreciydi. Halı saha ihalesini güya belediye meclis üyesi bir arkadaşımızın aldığı iddiasıyla açılmıştı. Bizim yaptığımız ihalede halı sahayı alan meclis üyesi değildi. Sarayiçi adlı bir şirket ihaleyi almıştı. Arkadaşımızın da buraya gizli ortak olduğu iddiası var. Dosyada benimle ilgili somut bir delil olmadığı halde, hiçbir şekilde hiçbir şey olmadığı halde mahkeme bugün ihaleye fesat karıştırmaktan 4 yıl 2 ay cezalandırma yoluna gitmiş." dedi.

Sedefçi, yargıya ve mahkeme kararına güvenin, saygının sonsuz olduğunu belirterek, "Ben asla suç işlemedim. Asla bu ihale ile ilgili bir suçum yok. Bu konuda bir delil de yok. Delil olmadığı halde ben şu anda maalesef mahkemece 4 yıl 2 ay mahkum olmuş durumdayım." diye kendisini savundu.

Kararın kesin olmadığını açıklayan Edirne Belediye Başkanı, "Bu, kesin bir karar değildir. Yargıtay aşaması vardır. Ben de en kısa zamanda temyize gideceğim. Temyiz sonucunda dosyanın bozulacağına yüzde yüz eminim. Benim masum olduğum ortaya çıkacaktır." açıklamasında bulundu.

 

Kaynak: Cha

Yorumlar (1)
Birsen Şahin 13 yıl önce
ben de eminim sayın belediye başkanım :)))))
hatta bütün yüksek devletlu seni savunur; ne dersiniz?
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?