banner15

CHP'li İnce'ye ülkücülerden tebrik

Ülkücü gençler, TBMM'deki konuşması nedeniyle CHP'li Muharrem İnce'ye teşekkür ziyareti yaptı.

CHP'li İnce'ye ülkücülerden tebrik


TBMM’deki konuşması ile internette rekora koşan CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce, Gazi Üniversitesi’nde okuyan bir grup ülkücü genç tarafından ziyaret edildi.

Meclis’te yaptığı konuşma ile internette rekora koşan CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce, hiç beklemediği bir sürprizle karşılaştı. Devlet Bakanı Egemen Bağış’ın hediye ettiği AB bayrağını iade eden İnce’ye Gazi Üniversitesi’nde okuyan bir grup ülkücü genç, kırmızı ve beyaz karanfillerden yapılan Türk bayrağı hediye etti.

 Bütçe görüşmelerinin son gününde TBMM’de yaptığı konuşma, video siteleri ile sosyal paylaşım sitesi Facebook’ta rekor kıran CHP’li ince ile, Devlet Bakanı Bağış arasında bir süredir Türk ve AB bayrağı tartışması yaşanıyor. Bağış, yeni yılda milletvekillerine AB bayrağı gönderdi. CHP’li İnce, bu davranışı gündüz havai fişekle üyelik kutlamasına benzeterek AB bayrağını iade etti.

 ‘’VAKKO’YA KADAR KOVALARIM’’

 Bu tavrı destekleyen ve Gazi Üniversitesi’nde okuyan bir grup ülkücü genç, İnce’yi Meclis’teki odasında ziyaret etti. İnce’nin bu davranışının kendilerini mutlu ettiğini söyleyen gençler, kırmızı ve beyaz karanfillerle yapılan Türk bayrağı da hediye ettiler.

İnce, Egemen Bağış’ın hediyesini iade ederken, Avrupa’da hiçbir bakan ve eşinin ticarete soyunmadığını belirten bir mektup da gönderdi. İnce, Bağış’a gönderdiği mektupta şu ifadelere yer verdi:

 “Ticaret sicili kayıtlarına göre 20 bin TL sermayeli bir şirket kurmuşsunuz. Sizin bu şirketteki hissenizin parasal değeri bin TL’dir ve geri kalan hisseler de eşinize ait bulunmaktadır. AB üyesi ülkelerin hangilerinde hangi bakanların bu tür ticari faaliyetleri, şirket hisseleri vardır? 20 bin lira sermayeli bir şirket ile Vakko bayiliği yapılabilir mi?. Benim net sorularıma yanıt verin, vermediğiniz takdirde sizi Vakko dükkanınıza kadar kovalamak boynumun borcudur”

Kaynak: Gazeteport

Güncelleme Tarihi: 02 Şubat 2010, 07:20
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48