banner39

CHP'li Sav: Birileri beni dinliyor

Önder Sav, valiyle yaptığı konuşmasının aynen yayımlanmasından sonra "ben kesinlikle dinleniyorum" dedi.

Arşiv 28.05.2008, 08:39 28.05.2008, 11:52
CHP'li Sav: Birileri beni dinliyor

Sav'ın eski Bolu Valisi Serindağ'la makam odasında yaptığı görüşme Vakit Gazetesi'nde nasıl yayınlandı?

Sav geçtiğimiz günlerde eski Bolu Valisi Serindağ'la makam odasında bir görüşme yaptı. Odada başka kimse yoktu. Ancak, görüşme Vakit Gazetesi'nde birebir yayınlandı...

CHP Genel Merkezi'nde Baykal'ın da dahil bütün odalarda böcek diye adlandırılan dinleme cihazı arandı. Baykal, dün grup toplantısında ünlü "Watergate" skandalını hatırlattı.

CHP lideri Deniz Baykal'ın dünkü grup toplantısında "Watergate" olayını hatırlatmasının altında Genel Sekreteri Önder Sav'ın odasının dinlendiği kuşkusunun yattığı ortaya çıktı.

Geçtiğimiz günlerde Elmadağ ilçesini ziyaret eden Sav'ın yaşlı bir partilinin kendisine hacca gitmek istediğini söylemesi üzerine "Hacca gidip Araplara para mı kaptıracaksın, boş ver. Hem sonra belki Muhammed seni bırakmaz" dediğine ilişkin görüntüler yayınlandı. Bunun ardından Sav'ın geçen ay merkeze çekilen eski Bolu Valisi Ali Serindağ'la yaptığı görüşmedeki sohbeti, Anadolu'da Vakit Gazetesi'nde birebir yayınladı.

23 Mayıs'ta Sav'ın CHP Genel Merkezi'ndeki odasında gerçekleşen görüşmedeki konuşmalarla ilgili haber, 26 Mayıs'ta Vakit Gazetesi'nde "Sanki CHP Valisi" başlığıyla verildi. Haberde Sav ile Serindağ'ın tarikatlar, cemaatlar ve AKP hükümeti ile ilgili sohbeti yer alıyor. Sohbette Serindağ, görev yaptığı dönemde Bolu'daki tarikat örgütlenmeleriyle nasıl mücadele ettiğini detaylarıyla Sav'a anlatıyor.

"KONUŞMALARIM AYNEN YAYIMLANMIŞ"

Serindağ ile yaptığı görüşmenin Anadolu'da Vakit gazetesinde yayınlanmasına şaşıran Sav'ın yakın çevresine "Vali ile yaptığım konuşmalarım aynen yayınlanmış. Baş başaydık. Sanki bu haberi yazan isim bizim yanımızda not almış gibi kelimesi kelimesine hepsini yazmış. Vali bunları anlatmayacağına göre kesinlikle dinleniyorum" dediği öğrenildi. Sav'ın yakın çevresine "Elmadağ'da da kamera yoktu. Birisi oradan gizli kamera ile o görüntüleri çekmiş. Odamda konuşulanlar gazetelere çıkıyor. Bu olay artık Watergate olayı gibi oldu" dediği öğrenildi. Edinilen bilgiye göre dinlendiği kuşkusuyla tedirgin olan Sav makam odasında önceki gün böcek araması yaptırdı. Aynı zamanda Baykal'ın makamıyla diğer odalarda uzmanlardan oluşan güvenlik şirketi tarafından böcek diye adlandırılan dinleme cihazı arandı. Ancak odalarda böyle bir cihaz bulunamadı.

VAKİT: VALİ DOĞRULADI

Sav ile vali Serindağ'ın konuşmalarını önceki gün yayınlayan Vakit gazetesinde dün de Vali ile ilgili bir haber yayınlandı. Serindağ'ın Sav ile yaptığı görüşmeyi doğruladığı haberi "O vali görüşmeyi doğruladı" başlığıyla çıktı. Habere göre Vakit'e "İçişleri Bakanlığı'ndan izin almadan açıklama yapmam doğru olmaz" diyen Serindağ, dün VATAN'a da "Bu konuda hiçbir şey konuşmak istemiyorum" dedi.

İKİNCİ PAKSÜT VAKASI

Gözler Anayasa Mahkemesi Başkanvekili Osman Paksüt'ün dinlenmesi olayına çevrildi. Partinin güvenlik görevlileri, parti yönetimine genel merkez binasının arka tarafına son 15 gündür gündüzleri Doblo marka aracın geldiğini belirterek "Bu araçta dinleme yapılmış olabilir" iddiasını dile getirdiler.

banner53
Yorumlar (0)
31
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?