banner39

CHP'li Serter'den Ergenekon savcısına baskı

Operasyona tepki gösteren Nur Serter, "Son derece üzgün, son derece şaşkınım. Vatanını seven, insanlar gözaltına alınıyor. Bu bir intikam planıdır" dedi.

Arşiv 21.03.2008, 10:57 21.03.2008, 14:09
CHP'li Serter'den Ergenekon savcısına baskı


CHP İstanbul Milletvekili Nur Serter, İstanbul Üniversitesi eski Rektörü Prof. Dr. Kemal Alemdaroğlu ile Cumhuriyet Gazetesinin Başyazarı İlhan Selçuk ve İşçi Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek'in gözaltına alınmasına tepki gösterdi.

CHP'li Serter, yaptığı açıklamada, gözaltıların "bir intikam planı" olduğunu öne sürdü. Serter, Alemdaroğlu ile uzun süre birlikte çalıştığını hatırlatarak şunları söyledi:

"Son derece üzgün, son derece şaşkınım. Türkiye'de vatanını seven, laik cumhuriyeti seven, bu değerler için mücadele veren insanlar gözaltına alınıyorsa Türkiye'de herkes tehlike altındadır. Kemal Alemdaroğlu, laik cumhuriyeti ve Atatürk ilkeleri için mücadele vermiştir. Hiç bir gizli örgütle bağlantısı yoktur. Gözaltına alınan isimlerin Ergenekon gibi ne olduğu bilinmeyen, iddianamesi dahi ortada olmayan örgütsel bir yapıyla bağlantı kurulması son derece şaşırtıcı. Herkese basiret diliyorum. Bu bir intikam planıdır. Yargı en doğru kararı verecektir."

Kaynak: ANKA

İLGİLİ HABERLER İÇİN

İstanbul'da büyük operasyon!

Çok Sürpriz Gazeteciler Gözaltına alınabilir

İP: Baskını Yapanlar Bunun Altında Kalacak

Baykal: AKP Kendi Derin Devletini Kuruyor

İP'li Gültekin'den Tuhaf Bir Açıklama

Selçuk 'Hesaplaşmaya Hazırlıklı Olalım' Demişti

 

Yorumlar (1)
SİNAN KAL 15 yıl önce
sn serter sen de vatan sevgisi varsa şunu soyleyeyim bu işler senin bildiğin gibi değil vatan sevgisi denildiğinde biraz düşün neyi ifade ediyorsun boş konuşuyorsun boşşşşşş........
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?