CHP'li Seyhan: Yatakta iki ayrı kadın var

CHP'li Tacidar Seyhan, Baykallı görüntülerin montaj olduğunu iddia ederek "yatakta 2 ayrı kadın var" dedi.

CHP'li Seyhan: Yatakta iki ayrı kadın var

CHP Adana Milletvekili Tacidar Seyhan, CHP'nin 23 Mayıs'taki kurultayını meydanlarda yapacağını ve Deniz Baykal'ın göreve davet edileceğini belirterek, "Siyaseti bilen hiçbir insan bu tür bir çağrıya duyarsız kalamaz" dedi. Seyhan, Baykal'a ait görüntülerin montaj olduğu iddiasında da bulundu. 

CHP Meclis Grubu, Deniz Baykal'ın istifasının ardından CHP'nin yol haritasını belirlemek üzere toplandı. CHP milletvekilleri, grup toplantısından sonra gazetecilerin sorularını cevapladı. CHP Adana Milletvekili Tacidar Seyhan, delegelerin istediği genel başkanı aday olarak önerebileceğini belirterek, "Ben inanıyorum ki Ankara'nın meydanlarında yüz binler toplanır, kurultay spor salonlarına sığmazsa, CHP üzerinde uygulanmaya çalışılan komploya karşı bir direniş gerçekleşirse bu yüz binler beş yüz binlere, milyonlara çıkar. CHP bu kurultayını meydanlarda yapacaktır. Geniş bir kitle desteğiyle Sayın Baykal'ın CHP'nin başına geçmesi istenecektir. Siyaseti bilen hiçbir insanın bu tür bir çağrıya duyarsız kalacağını düşünmüyorum. Baykal da örgütün beklentilerine uygun davranarak üzerine düşen sorumluluğu yapmaktan geri kalmayacaktır" diye konuştu. 

Baykal ve Baytok'a yönelik haksız bir saldırı yapıldığını dile getiren Seyhan, görüntüleri defalarca izlediğini, teknik olarak ayrıştırmasını yaptığını bildirdi.

Bu görüntülerin farklı ortamlarda, farklı kameralarla çekildiğini belirlediğini kaydeden Seyhan, görüntülerin tamamının belli bir frekanstan yayın yapan mikrokamerayla çekildiğine işaret etti. Çekimin yapılma biçiminin kurumsal araçlar tarafından yapıldığını düşündürdüğünü kaydeden Seyhan, "Bu sistem sadece oralarda var. Farklı saatlerde, zamana ve günlere yayarak yapılan çekimlerin birleştirilmesidir. Bu bir araç teşkilatıdır. Türkiye'de şahısların elinde bu tür araçlar varsa bu da suçtur. O kadar fazla montaj var ki, elimizde çalıştığımız görüntüler sadece internet üzerinden ayrılmış görüntülerdir. Bu çekimin aslını bulmak gibi iktidarın bir görevi vardır. Aslı bulunursa nerelerden birleştirme yapıldığını tespit edebiliriz. Oradaki şahıslar hiçbir zaman aynı ortamlarda bulunmamışlardır. Faklı zamanlarda çekilmiş" şeklinde konuştu. 

CHP İzmir Milletvekili Bülent Baratalı, CHP'nin kurumsal kişiliği en gelişmiş parti olduğunu söyledi. İstifanın tek taraflı bir hukuki muamele olmakla beraber kurultayın Baykal'a tekrar görev verebileceğini kaydeden Baratalı, "Vermelidir de. Kurultayın verdiği görevden kaçmanın mümkün olmadığını düşünüyorum. Kurultay isteğe bakmaz, görev verir. Deniz Baykal, bu kurultayın verdiği görevi almak zorundadır" şeklinde konuştu. 

Baratalı, 'Nesrin Baytok istifa etmeli mi?' sorusuna, "En büyük saldırının ona yapıldığını düşünüyorum. İstifa kararı kendi iradesiyle oluşacaktır. Vereceği bütün kararlara saygı duyacağım" karşılığını verdi. 

Kaynak: Ajanslar

Güncelleme Tarihi: 11 Mayıs 2010, 15:29
banner53
YORUM EKLE

banner39