banner39

CHP'li vekil Köşk boykotunu deldi

CHP Genel Başkanı Deniz Baykal'ın Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'e tepki için uyguladığı 'Köşk boykotu' delindi.

Arşiv 21.03.2008, 09:56 21.03.2008, 10:08
CHP'li vekil Köşk boykotunu deldi


Anamuhalefet partisinden Köşk'e ayak basan ilk isim Burdur Milletvekili Ramazan Kerim Özkan oldu. Özkan, Burdur Valisi ve AK Parti milletvekilleriyle birlikte önceki gün Köşk'e çıktı.

Özkan, "Köşk'e Burdur'u temsilen ziyarette bulundum." dedi. Özkan, bu ziyaret nedeniyle partisiyle bir sorun yaşamadığını söyledi. Toplumun farklı kesimlerini Köşk'te kabul eden Cumhurbaşkanı Gül, önceki gün Burdur heyetini ağırladı.

Burdur Valisi Rasih Özbek ile birlikte AK Parti milletvekilleri Bayram Özçelik, Mehmet Alp, Mehmet Akif Üniversitesi Rektörü ve ilin sivil toplum örgütü temsilcilerinin gittiği Köşk'ün sürpriz ziyaretçisi CHP'li Ramazan Kerim Özkan oldu.

AK Parti ve CHP milletvekilleri, Gül'e illeriyle ilgili sorunları anlattı. Gül'ün cumhurbaşkanı adaylığına 22 Temmuz öncesi ve sonrasında karşı çıkan CHP, seçime engel olamayınca boykot yoluna gitmişti. Baykal, "zorunlu" durumlar dışında Köşk'e gitmeyeceklerini ilan etmişti. Görüşmede Burdur heyeti Gül'e bir sürpriz yaptı.

Vali Rasih Özbek, Gül'e bir keman hediye etti. Kemanın Burdur'da üretildiği ve Avrupa'ya ihraç edildiği belirtildi. Gül'e hediye edilen keman, Almanya'da çıraklık yaptıktan sonra Burdur'a yerleşen iki kardeşin açtığı fabrikada üretiliyor. Küçükkaya kardeşlerin üretimi olan viyolonsel ve keman, Avrupa'da büyük ilgi görüyor.

Kaynak: AA

 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?