banner39

CHP'li vekiller 'Meclis'te hırsızlık var' diyor

CHP Milletvekilleri'nin Meclis'te hırsızlık olduğu yönündeki iddiaları ciddiyet kazandı.

Arşiv 13.02.2010, 10:25 13.02.2010, 13:13
CHP'li vekiller 'Meclis'te hırsızlık var' diyor

 

Dünya Bülteni / Haber Merkezi 

CHP'li Milletvekilleri'nin aylar önce ortaya attığı 'Meclis'te hırsızlık yapılıyor' iddiaları yeniden gündeme getirildi. İddiaların ciddiyet kazanması üzerine Meclis'te yenilik yapılması ve anahtarların değiştirilmesi kararı alındı. 

Türkiye'de ekonomik krizle birlikte artışa geçen hırsızlık olayları TBMM'nin de başına dert oluyor. Yüzlerce güvenlik personeli tarafından korunan Meclis'te alınan tüm önlemlere rağmen şikâyetler bitmiyor. Milletvekillerinin odalarından bile eşyalar çalınıyor.

Radikal'in haberine göre, CHP Edirne Milletvekili Bilgin Paçarız, Meclis’teki hırsızlık olaylarını TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin’in cevaplaması istemiyle verdiği önerge ile gündeme getirdi. 

Milletvekili odalarının bulunduğu TBMM Halkla İlişkiler binası A Blok, üst zemin 6. banko 5 nolu odasından, Ziraat Bankası tarafından kendisine gönderilen ajanda benzeri ürünlerin yer aldığı bir hediye kutusu ile çeşitli kurumlarca gönderilen promosyon türü eşyaların çalındığını anlatan Paçarız, “Çalınan eşyaların değeri önemli olmayabilir, fakat bir milletvekilinin odasına girilmesi neticesinde böyle bir olayın yaşanmasını doğru bulmuyorum” dedi.

ANAHTARLAR DEĞİŞTİRİLİYOR


Şahin adına önergeyi yanıtlayan TBMM Başkanvekili Nevzat Pakdil, milletvekillerinin talebi halinde oda ve dolapların anahtarlarının yenilendiğini söyledi. Pakdi’in verdiği bilgiye göre halkla ilişkiler binalarında ortalama 12 polis memuru ile 24 saat önleyici hizmet veriliyor.

Polisler devriye görevi esnasında kapısı açık ve boş makam odası gördüklerinde sekreter, danışman ve banka görevlileri uyarıyor.

2009 yılı içinde halkla ilişkiler binalarında yedi kayıp ve hırsızlık olayı Koruma Müdürlüğü’ne bildirildi. Güvenlik önlemlerin gözden geçirilmesi planlanıyor

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?