banner15

CHP'li vekillerden Ak Partililere ağır hakaret

CHP'li vekiller Ak Partili vekillere "iradenizle oy kullanmıyorsunuz" sataştıktan sonra "lanetlisiniz" diyerek ağır hakaretlerde bulundular.

CHP'li vekillerden Ak Partililere ağır hakaret

Dünya Bülteni / Haber Merkezi 

Anayasa değişiklik paketinin oylamaları devam ederken, CHP'li bazı vekiller Ak Partili vekillere sataşmaya başladı. Sataşmalar bir süre sonra ağır hakaretlere vardı.

CHP’li Nur Serter ile AK Parti’li Suat Kılıç arasında söz düellosu yaşandı. CHP’liler “Özgür iradenizle oy kullanmıyorsunuz” derken, AK Partililer de CHP’lileri aynı şekilde suçladı. 

Kürsüde konuşan CHP’li İsa Gök, maddenin geçmesinin ardından bazı AK Partililerin kendilerine yönelik el hareketleri yaptığını söyledi. Meclis yine karıştı

'LANETLİSİNİZ!'


Gök’ün “Dün kutlama yaptınız. HSYK geçerse havaii fişek mi atacaksınız?12 Eylül darbecilerinden daha çok lanetleniyorsunuz. Lanetlisiniz” demesi Genel Kurul’daki tansiyonu iyice yükseltti.

Gök’e cevap vermek için kürsüye gelen AK Parti’li Nurettin Canikli, “Biz lanetlenmiyoruz. Halktan yeterli oyu aldık, lanetli bir parti bu kadar oy olmaz. Lanetli bir parti görmek istiyorsanız aynaya bakın” dedi.

Bu sözler üzerine CHP ve AK Parti’li milletvekilleri birbirlerinin üzerine yürüdü. Başkanvekilleri ve idare amirleri araya girerek gerginliğin büyümesini önledi. Daha sonra görüşmelere ara verildi. Genel Kurul’da bugün aralarında HSYK’nın yapısını değiştiren maddenin de bulunduğu 7-8 maddenin görüşülmesi bekleniyor.

Güncelleme Tarihi: 05 Mayıs 2010, 14:32
YORUM EKLE
YORUMLAR
osman
osman - 9 yıl Önce

birkere allaha inanmaniz gerek lanetlisiniz kelimesini kulanabilmeniz icin. yoksa kendinizimi tarif ediyorsunuz?

banner39

banner36

banner37

banner35