banner15

CHP'nin Deniz Feneri çıkışına Ak Parti'den cevap

Ak Parti, CHP'li Kılıç'ın bugün ortaya attığı Deniz Feneri e.V iddialarına anında cevap verdi.

CHP'nin Deniz Feneri çıkışına Ak Parti'den cevap

AK Parti Grup Başkanvekili Bekir Bozdağ, CHP'nin bazı sözcülerinin "iftirayı adet edindiğini" ifade ederek, "Çamur at izi kalsın anlayışı, ancak çamur atanları kirletir ve onları çamura dönüştürür" dedi.

Bozdağ, CHP Merkez Yürütme Kurulu (MYK) Üyesi Ali Kılıç'ın, Deniz Feneri e.V soruşturmasına ilişkin iddialarına yanıt verdi. Kılıç'ın iddialarına, "Bu açık bir iftiradır. Kimi CHP sözcüleri iftirayı adet edindi" diyen Bozdağ, "iftirayı tekrar etmenin onu gerçek konumuna yükseltmeyeceğini" savundu.

Almanya'da yapılan ve sonuçlanmış olan Deniz Feneri e.V dava sürecinde; soruşturmayı yürüten savcı, yargılamayı yapan hakimin "dava ve soruşturmanın; Ak Parti ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile ilgisi ve irtibatı olmadığını" açıkça ifade ettiklerini kaydeden Bozdağ, "Sonuçlanan mahkeme kararında da bu iddiaların tartışmasız bir iftira olduğu açıkça ortaya çıktığı halde, sürekli temcit pilavı gibi aynı iftirayı dolandırıp dolandırıp gerçek gibi sunmak; siyasi ahlakla bağdaşır bir şey değildir. Mahkemenin, hakimin ve savcının yok dediği bir şeyi, onlara dayandırarak var diye iddia etmek, hangi ahlaki değerle bağdaşır?" diye konuştu.

İftiraların; iftirayı yöntem olarak benimsemiş hiçbir siyasetçiyi bugüne kadar yükseltmediğini, bundan sonra da yükseltmesinin mümkün olmadığını belirten Bozdağ, şunları söyledi:

"Çamur at izi kalsın anlayışı, ancak çamur atanları kirletir ve onları çamura dönüştürür. Yoksa temiz muhataplarını kirletemez. Başbakanımız ve Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan bütün hayatıyla milletin önünde bir kişiliktir. CHP, her seçim döneminde benzer iftiraları defalarca dile getirmiş olmasına rağmen, milletimiz onlara en büyük cevabı seçimlerle vermiştir. İftira edenleri muhalefete mahkum ederek, temiz ve ak siyaseti uygulayanları da iktidara taşıyarak zaten kararını vermiştir. CHP'ye tavsiyem; gelin dürüst siyaset yapalım. İftirayı siyasette araç olarak kullanmayın. Milletin önüne her gün yeni bir iftirayla soru sorarak, siyasi muhataplarınızı lekeleyerek değil, projelerle çıkın, belki o zaman millet size yol verebilir."


Kaynak: AA

Güncelleme Tarihi: 07 Ağustos 2009, 16:17
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35