banner39

CHP'nin Filistin mitinginde tekbir sesleri

CHP'nin Zeytinburnu Meydanı'nda düzenlediği kınama mitinginde bir grup tekbir getirdi.

Arşiv 18.01.2009, 20:08 19.01.2009, 10:09
CHP'nin Filistin mitinginde tekbir sesleri

CHP, İsrail'in Filistin'e yaptığı saldırıları İstanbul'da protesto etti. Gösteride Türk ve Filistin bayrakları açıldı, tekbir getirildi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP), Zeytinburnu Adliye Meydanı'nda, İsrail'in Filistin saldırısını protesto etti. Ellerinde Türk ve Filistin bayraklarını taşıyan kalabalık Gazze katliamı nedeniyle İsrail'i kınadı. Eyleme katılanlar tekbir getirdi, İsrail aleyhinde slogan attı. Protesto için çok sayıda çocuk da meydana geldi.

Zeytinburnu Adliye Meydanı'nda toplanan yaklaşık 500 kişilik grup "Filistin halkının yanındayız", "Her yer Filistin, hepimiz Filistinliyiz " pankart açtı. Türk ve Filistin bayrakları taşıyan vatandaşlar, "Kahrolsun İsrail" şeklinde slogan attı. CHP Zeytinburnu İlçe Başkanı Metin Doğan, Filistin'de şehit olanlar için vatandaşları 1 dakikalık saygı duruşuna davet etti. Saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı okundu.

İsrail'in saldırısını protesto etmek için eyleme katılan CHP İl Başkanı Gürsel Tekin, İsrail'in tek taraflı ateşkes ilan etmesinin yeterli olmayacağını söyledi. Tekin, "Filistin topraklarını terk edecekler" dedi. CHP İstanbul Milletvekili Çetin Soysal, "İsrail ile olan tüm ilişkiler durdurulmalı" diye konuştu.

İlçe Başkanı Doğan, protesto gelen vatandaşlara seslenerek, "Filistin dünyada özgür Müslüman devleti olana kadar takipçisi olacağız, söz vererek ayrılalım" şeklinde konuştu.

Kaynak: Haber7

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?