CHP'nin yeni lideri eski lider Baykal'ı ziyaret etti

Kemal Kılıçdaroğlu, istifa eden Deniz Baykal'ın evine bu kez CHP Genel Başkanı olarak gitti.

CHP'nin yeni lideri eski lider Baykal'ı ziyaret etti

Dünya Bülteni / Haber Merkezi 

CHP'nin yeni Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, parti Genel Merkezi'ne Genel Başkan sıfatıyla geldi. Kılıçdaroğlu, daha sonra Deniz Baykal'ın evine gitti.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Deniz Baykal'ın kendilerini kutladığını belirterek, ''Kurultaydan son derece memnun. Bize bazı önerileri oldu. O önerileri de tabii dikkate alacağız. Güzel bir sohbet oldu. Herhangi bir kırgınlık söz konusu değil'' dedi.

Kılıçdaroğlu, Beysukent Angora Evlerindeki konutunda eski CHP Genel Başkanı Deniz Baykal'ı ziyaret etti. Yaklaşık 45 dakika süren görüşmenin ardından Angora Evlerinden ayrılan Kılıçdaroğlu, gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Baykal'ı ''çok iyi gördüğünü'' ifade eden Kılıçdaroğlu, ''Bizi kutladı. Kurultaydan son derece memnun. Bize bazı önerileri oldu. O önerileri de tabii dikkate alacağız'' dedi.

Yarın Zonguldak'a gideceğini söylediğini anlatan Kılıçdaroğlu, Baykal'a 'sık sık gelebilir miyim, başvurabilir miyim?' dediğini, Baykal'ın da kendisine 'Bundan onur duyarım' diyerek karşılık verdiğini bildirdi.

Kılıçdaroğlu, ''Son derece keyifli bir sohbetimiz oldu. Son derece iyi ve moralli gördüm. Bundan da çok mutlu oldum'' dedi.

Bir gazetecinin ''Daha önce 'kırgınım' diye bir açıklaması olmuştu. Bir kırgınlık hissettiniz mi?'' sorusu üzerine Kılıçdaroğlu, ''Hayır, hayır. Son derece güzel, keyifli. Çay, kahve içtik. Olcay Hanım ikramlarda bulundu. Son derece mutluyum. Güzel bir sohbet oldu. Herhangi bir kırgınlık söz konusu değil. Sayın Genel Başkan hem Türkiye olaylarını hem kurultayımızı yakından izlemiş. Onları da zaten gördük. Bir, iki konuda kendisinin görüşlerini aldım'' diye konuştu.

Kemal Kılıçdaroğlu, hangi konularda Baykal'dan görüş aldığı sorusuna ise ''Onlar ayrı ayrı'' yanıtını verdi. Kılıçdaroğlu, ziyaretin ardından CHP Genel Merkezi'ne gitti.

Güncelleme Tarihi: 24 Mayıs 2010, 16:06
banner53
YORUM EKLE

banner39