CHP'ye üye kaç gazeteci var ?

Kılıçdaroğlu'nun konuşmasını alkışladığı iddiaları, gözleri CHP üyesi gazetecilere çevirdi.

CHP'ye üye kaç gazeteci var ?

Dünya Bülteni / Haber Merkezi 

CHP'nin geçen haftaki kurultayında Hürriyet Gazetesi'nin bazı yazarlarının, Genel Başkanlığa seçilen Kemal Kılıçdaroğlu'nun konuşmasını alkışladığı iddiaları, gözleri CHP üyesi gazetecilere çevirdi.

Star gazetesinin haberine göre, CHP'nin mesleği ‘gazeteci-yazar, tercüman' olarak tanımlayan 908 üyesi bulunuyor. Son kurultayda Parti Meclisi'ne giren gazete yazarı ve program yapımcıları arasında, Hurşit Güneş (Milliyet), Mehmet Faraç (Cumhuriyet), Enver Aysever (SkyTürk), Hüseyin Yıldız (köşe yazarı), Korkmaz Karaca (Fox TV), Nuran Yıldız (Oda TV) ile Melda Okur (medya yöneticiliği) da yer alıyor. 

GAZETECİ GENEL BAŞKANLAR

CHP'de bugüne kadar çok sayıda gazeteci parti yöneticiliği de yaptı. Bunlar arasında Bülent Ecevit, Altan Öymen, İsmail Cem, Yılmaz Ateş, Örsan Öymen gibi isimler yer aldı. Şu anda CHP üyesi olarak bilinen gazetecilerden biri de Hürriyet Gazetesi yazarı Tufan Türenç oldu. Kılıçdaroğlu'nu alkışlayanlar arasında yer alan Türenç, verdiği bir mülakatta, geçmişte CHP üyesi olduğunu, ancak şimdi üye olmadığını savundu. Mehmet Ali Birand da CHP üyelerinden biri.

2 BİN ASKER EMEKLİSİ ÜYE

CHP'nin toplam üye sayısı 750 bini aşıyor. CHP üyelerinin mesleki dağılımlarına bakıldığında, yüzde 19 serbest meslek, yüzde 16'sı ev hanımı, yüzde 10'u ise emeklilerden oluşuyor. Üyelerin bin 936'sı emekli asker, 258'i emekli polis, 5'i ise imam. Esnaf oranı ise yüzde 6. Ayrıca, 98 bin işsiz, 14 bin öğrenci, 3 bin 630 avukat, 716 muhtar ve 501 sanatçı da parti kayıtlarında ‘üye' olarak görünüyor.

SARIGÜL CHP'YE GÖZ KIRPTI

Bu arada CHP'ye katılıp katılmayacağı merak konusu olan Türkiye Değişim Hareketi (TDH) lideri ve Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül,  partiye dönüp dönmeyeceği sorularını cevapsız bıraktı. Sarıgül ısrarlı sorular karşısında “Ben yanıt vermem, halk verir” ifadesini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 29 Mayıs 2010, 13:44
banner53
YORUM EKLE

banner39