banner39

Çiçek'ten Reuters'a öfke: Tuzağa düşmeyeceğiz

Cemil Çiçek, kimsenin kendisini yüksek mahkemenin yerine koymamasını istedi

Arşiv 19.05.2008, 16:41 19.05.2008, 16:44
Çiçek'ten Reuters'a öfke: Tuzağa düşmeyeceğiz

 

Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Cemil Çiçek, Reuters Ajansı'nın bir bakana atfen AK Parti'nin kapatılacağı ve yerine yeni parti kurulacağı şeklindeki sözler içeren haberi üzerine, "Kimse kendisini yüksek mahkemenin yerine koyarak, fitne fesat çıkarmasın" dedi.

Çiçek, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle 81 ilden gelen gençlik temsilcilerini kabul ettiği törenin ardından gazetecilerin sorularını cevapladı.

Çiçek, "AK Parti'nin kapatılacağı yönündeki bir bakana atfen yapılan haberleri nasıl değerlendiriyorsunuz" sorusu üzerine şöyle konuştu: "Kim söylüyorsa falcılık yapıyor demektir. Kimse kendisini yüksek mahkemenin yerine koyarak, fitne fesat çıkarmasın. Ak parti bu ülkeye hizmet ediyor. İnşallah hizmet etmeye de devam edecek. Benim kanaatim budur. Ama böyle dönemlerde fesat çıkarmak isteyenler olur. Biz AK Parti olarak bu tuzağa düşmeyiz."

Çiçek, Başbakan Erdoğan'ın sağlık durumunun ne olduğuna dair bir soruya da, "Doktorların bileceği bir iş" karşılığını verdi.

Kaynak: ANKA

banner53
Yorumlar (2)
Demet Güllü 13 yıl önce
Şimdilik ismi bilinmeyen bir bakanın bu açıklamayı yaptığı anlaşılıyor. Haber, yoruma dayalı olsaydı Reuters bir açıklamayla özür dilerdi. Herhalde bakanın kendisininin açıklamayı ben yaptım demesi en uygunu olur, doğrusu da budur. Bu açıklamanın, Kraliçe'nin ülkesinde bazı Türk finans kuruluşlarının katıldığı toplantı sırasında Mayıs ayı başında yapılmış olduğuna dair söylentiler bazı çevrelerde konuşuluyor.
Demet Güllü 13 yıl önce
Şimdilik ismi bilinmeyen bir bakanın bu açıklamayı yaptığı anlaşılıyor. Haber, yoruma dayalı olsaydı Reuters bir açıklamayla özür dilerdi. Herhalde bakanın kendisininin açıklamayı ben yaptım demesi en uygunu olur, doğrusu da budur. Reuters'a konuyu ayaküstü anlatacak kadar iyi İngilizce bilen bakanımız acaba kim? Bazı çevrelerde, bu açıklamanın, Kraliçe'nin ülkesinde Türkiye'de faaliyet gösteren bir finans kuruluşunun katıldığı toplantı sırasında Mayıs ayı başında yapılmış olduğuna dair söylentiler konuşuluyor.
Geç olsada "Açıklamayı ben yaptım" diyebilecek sayın bakanımızı tanımak dileğiyle...
30
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?