Cihaner, cezaevine askeri havaalanı kapısından gitti

Başsavcı İlhan Cihaner sivil hava limanına indi, cezaevine askeri hava alanı kapısından gitti.

Cihaner, cezaevine askeri havaalanı kapısından gitti


Dünya Bülteni / Haber Merkezi
 
 
Erzincan'daki Ergenekon yapılanmasının tutuklu sanığı İlhan Cihaner, Yargıtay'daki duruşmasının ardından Ankara'dan uçakla geldiği Erzurum'da H Tipi Cezaevi'ne gönderildi.

Erzincan Cumhuriyet Başsavcısı İlhan Cihaner , 'Evrakta sahtecilik ve görevi kötüye kullanma' suçundan Yargıtay 11'inci Ceza'da yargılamasının ardından THY'ye ait Anadolu Jet uçağıyla Ankara'dan saat 20.00'de Erzurum'a getirildi. Ceza ve İnfaz Kurumu'na ait sivil bir araç, uçağın arka kapısına yaklaştı. Yolculardan önce tutuklu başsavcı Cihaner, takım elbiseli ve elleri kelepçesiz uçaktan inerek, cezaevi aracına bindirildi.

Normalde havalimanına ait gelen yolcu kapısından ya da VIP'den çıkış yapması gereken Cihaner, cezaevi aracıyla Askeri Cezaevi' bölgesine geçiş yaptı. Cihaner buradan sivil araçtan inerek ceza infaz kurumuna ait mahkum sevk aracına nakledildi.

Cihaner, yaklaşık yarım saat sonra H Tipi Cezaevi yerine, E Tipi Cezaevi'nden mahkum aracıyla giriş yaptı. Cihaner'in uçaktan alan beyaz transit minibüs ise daha sonra H Tipi Cezaevi'ne içerisi boş olarak giriş yaptı.


 
 

Güncelleme Tarihi: 14 Mayıs 2010, 22:07
banner53
YORUM EKLE

banner39