banner39

Çiller'in yalısında sürpriz buluşma

Adı Demokrat POarti Genel Başkanlığı için geçen Tansu Çiller ile Sinan Aygün İstanbul'da sürpriz bir şekilde buluştu.

Arşiv 23.08.2007, 14:25 23.08.2007, 14:25
Çiller'in yalısında sürpriz buluşma

Eski Başbakan Çiller’in Yeniköy’deki yalısında dün ilginç bir buluşma gerçekleşti. DP Genel Başkanlığı için ismi geçen Sinan Aygün ve Çiller saatler süren bir görüşme yaptı.

Eski Başbakan Tansu Çiller’in Yeniköy’deki yalısında dün ilginç bir buluşma gerçekleşti. DP Genel Başkanlığı için ismi geçen ATO Başkanı Sinan Aygün ve Çiller saatler süren bir görüşme yaptı.

Görüşmede Çiller, “Adaylığımı koyarsam kazanırım. Ancak dönmek için sadece tabanımızın değil toplumun da talebini beklerim” diye konuştu.

“TABAN YETMEZ”

Çiller, yeniden DP’nin başına geçmesiyle ilgili girişimlerle ilgili ise, “Şu anda buna sıcak bakmıyorum. Adaylığımı koyarsam kazanma sıkıntım olmaz. Ancak sadece kendi partimin tabanı değil toplumsal talep beklerim” dediği öğrenildi. Çiller, taban ve toplumun taleplerinin birleşmesi durumunda tekrar Ankara’ya yeşil ışık yakabileceğini belirtti.

DP’yle ilgili eleştirilerini de dile getiren Çiller’in üstü kapalı olarak Ağar’ı eleştirdiği öğrenildi. Ağar’ın kasım ayındaki Büyük Kongre’de adaylığını koyması durumunda “Kazanmama” ihtimalinin büyük olduğunu ima eden Çiller’in, “Teşkilatların yeniden, sil baştan yapılanması gerekiyor” dediği öğrenildi.

Görüşmede Çiller’in Aygün’ün DP adaylığını sorduğu da öğrenildi. Aygün’ün, “Benim ismim geçiyor. Ancak ben DP’ye kavga etmeye değil hizmet etmeye giderim” dediği öğrenildi.

Kaynak: Akşam

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?