banner15

Çin Uygur katliamı yapan polis şefini ödüllendirdi

Çin Uygur katliamı yapan polis müdürüne terfi ödülü verdi

Çin Uygur katliamı yapan polis şefini ödüllendirdi


 

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Çin'in Uygur'da binlerce Uygur Türkü'nün ölümüne göz yuman polis müdürü terfi etti. Dai Sujun adlı polis müdürü, Halk Ordusu Polis Teşkilatı'nın iki numaralı ismi oldu.

Çin Halk Ordusu polis teşkilatı, 200 civarında insanın öldüğü olaylardan yaklaşık bir ay sonra Uygur'daki polis müdürünü terfi ettirdi.

Yarı resmi Şinhua ajansının haberine göre, Uygur'da Halk Ordusu polis teşkilatının Kasım 2008'den bu yana başında bulunan 54 yaşındaki Dai Sujun, asayişi sağlamakla yükümlü askeri statüsü olan Halk Ordusu Polis Teşkilatı'nın iki numaralı ismi oldu.

Terfinin açıklandığı Uygur'daki toplantıda, Uygur Komünist Parti Genel Sekreteri Wang Lequan, Halk Ordusu Polis Teşkilatı'nın, sosyal istikrarı sağlamada kutsal bir görevi bulunduğunu söyledi.

Güncelleme Tarihi: 14 Ağustos 2009, 17:37
YORUM EKLE
YORUMLAR
M.Aydemir
M.Aydemir - 10 yıl Önce

Cinliler bugün Dogu Türkistan`da birer eskiyadir. Bu kutsal Türk topraklari onlara mezar olacak. Cin devlet radyosunun sitelerinde uygurlar hakkinda yazilara bakin. ne yaziyor? "Sincan Cin`in ayrilmaz paracsidir" Bu yazi Dogu Türkistan da son olaylar olmadan yaziliydi. Peki bu yazinin manasi nedir? Orada isgalci ve haksiz yere kaldiklarinin resmilestirlmesi icin yazilmistir. Zorla oranin sahibi olduklarini idda ediyorlar. Ey zalim Cin senin sonunda gelecek. Hic merak etme. O sehitlerin daha topragi bile kurumadi simdi hava atiyorsun. Kahrolsun Cin ve Dogu Türksitan`i 1949 yilinda Cin`e teslim eden Rusya.

banner39

banner36

banner37

banner35