banner39

Çin'de askeri uçak düştü

Çin'de askeri bir uçak düştü. Görgü tanıklarının ifadesine göre pilot kurtuldu.

Arşiv 06.07.2018, 09:30 06.07.2018, 09:31
Çin'de askeri uçak düştü

Çin'in Guangdong bölgesindeki Xingning Askeri Üssü'nden havalanan küçük bir kargo uçağı, Jiexi kenti yakınlarında düştü. Görgü tanıkları havada patlayan uçağın bir tepeye çarptığını ifade ederken, pilotun sağ olarak kurtulduğunu dile getirdi. Polis, olay yerinde geniş çapta inceleme başlatırken, kaza nedeninin yapılacak olan kriminal inceleme sonrasında belirleneceği kaydedildi. Hong-Kong'tan yayın yapan Cable Tv'nin haberine göre yetkililer, kazadan kurtulan pilotun tedavi için hastaneye kaldırıldığını duyururken, yaralı olarak kurtulan şahsın kimliğine ilişkin herhangi bir açıklamada bulunulmadı. Bu arada Guangdong Televizyonu da kazayı doğrularken, pilotun sağlık durumunun iyi olduğunu bildirdi.  

Görgü tanıklarından biri, "Büyük bir patlama sesi işittik. Ardından gökyüzüne baktığımızda bize doğru gelen bir paraşüt gördük. Uçak ise alevli bir şekilde yanar halde, ardında duman bırakarak tepeye çarptı" dedi.

Öte yandan Çin'de Haziran ayında meydana gelen uçak kazasında, askeriyeye ait erken uyarı sistemiyle donatılmiş bir uçak Anhui bölgesinde düşmüş, kazada uçakta bulunan 40 kişi hayatını kaybetmişti. Bu olay Çin Hava Kuvvetleri tarihinde en büyük felaket olarak nitelendirilmişti.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?