banner39

Cindoruk, AKP'lilerin tesettürlü eşlerinden rahatsız

Ergenekon sahip çıkmakla tartışmaların odağına oturan Cindoruk, bu kez Ak Partililerin eşlerinin tesettürüne saldırdı.

Arşiv 10.12.2009, 10:53 10.12.2009, 10:57
Cindoruk, AKP'lilerin tesettürlü eşlerinden rahatsız


Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Ak Parti hükümeti üyeleriyle ilgili tuhaf değerlendirmelerde bulunan DP lideri Cindoruk, hükümete başörtülü eşleri nedeniyle hakarete varan sözler sarfetti. Cindoruk, TBMM Başkanı için de, 'Humeyni ekolünün bir tatbikatı' dedi.

DP lideri Hüsamettin Cindoruk, hükümet üyelerine başörtülü eşleri nedeniyle ağır hakaretler etti. Aylık enerji dergisi Eko-Enerji'de yayınlanan röportajında Cindoruk, "Aile fotoğraflarına baktığımız zaman sadece bizim devlet adamlarının eşleri türbanlı, öteki aile fotoğraflarında hatta Ürdün, Mısır, Suriye gibi devlet adamlarının eşleri medeni ve başları açık gözüküyorlar." diyerek "Bu fotoğrafların bir kısmı da açıkçası kriptolara giriyor. Onun için de Türkiye'ye mesafe koydular" iddiasında bulundu.

Cindoruk, AB'nin ile Türkiye arasındaki ilişkilerin ilerlemesi için laik bir hükümete ihtiyaç duyulduğunu öne sürdü.

Cindoruk, Mehmet Ali Şahin'in TBMM Başkanlığı'na seçilmesini 'Humeyni ekolünün tatbikatı' şeklinde yorumlandı

Cindoruk'un saldırılarından Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu da nasibini aldı: "Dışişleri ilişkileri medeni ilişkiler. İran bile Dışişleri Bakanı tayininde dikkatli davrandı. Bizde ise aile hayatı tamamen tesettüre dayalı biri Dışişleri Bakanı yapıldı. O da kendi düşüncelerini tatbike geçirdi ve daha ziyade İslam folkloruna uygun bir hayat yaşıyor."

ERGENEKON SANIKLARI İÇİN "ÜZÜLÜYORUM" DEMİŞTİ

Cindoruk, 31 Ekim'de yapılan parti kongresinde Aydın Doğan'a kesilen vergi cezası ve Ergekon sanıklarına böyle sahip çıkmıştı: ''Bugün Başbakan Silivri'de savcı, vergi hukukunda yargıç haline gelmiştir. Var mı böyle bir şey? Bu Türkiye'ye yakışıyor mu? Silivri kampında tutuklu bulanan sanıklar için üzülüyorum. Bir avukat olarak üzülüyorum. Onlara yapılan haksızlık, devletimizin ayıbıdır. O kampın çabucak boşaltılmasını diliyor ve bekliyorum.'' dedi.

banner53
Yorumlar (0)
22
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?