banner15

Clinton: Ben olsaydım, Hamas ile el sıkışırdım

Eski ABD Başkanı Bill Clinton, "Ben olsaydım Filistin'de hükümeti kuran Hamas ile el sıkışırdım" dedi.

Clinton: Ben olsaydım, Hamas ile el sıkışırdım

İngiliz Yayın Kuruluşu BBC'nin dün sorularını cevaplayan Eski ABD Başkanı Bill Clinton, "Yaser Arafat gibi Hamas da güvence verir ve terörü reddederse onlarla el sıkışırdım" dedi.

ABD Dışişleri Bakanlığı'nın, Filistin'de Hamas tarafından kurulan hükümet ile tüm ilişkileri kestiğini bildirmesinden sonra açıklama yapan Clinton, uygun şartlarda Hamas ile görüşme yollarının aranması görüşünde olduğunu bildirdi.
Görüşmeler adına 1993'te Yaser Arafat ile yaptığınız gibi elinizi bu sefer de Hamas'a uzatır mıydınız? şeklindeki soruyu cevaplayan Clinton, "Eğer Hamas, Arafat'ın yaptığı gibi güvence verirse evet. Arafat hem gizli hem de aşikar olarak artık terörü desteklememe güvencesi ve sözü vermişti" dedi.

Bill Clinton, "Eğer Hamas derse ki, varsayalım dedi ki, tamam, bakın biz teorilerimizi değiştiremeyiz, belgelerimizi değiştiremeyiz ve geçmişimizi değiştiremeyiz, fakat biz şu anda hükümetiz. Filistin hükümetinin politikası terörle ilgili değil müzakereler 'evet' diyoruz. Biz iktidarda olduğumuz sürece bu politikayı uygulayacağız. Eğer onlar bütün bunları yapsa ben onlarla anlaşmayı desteklerim" diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 06 Temmuz 2018, 09:31
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48