'Çocuğuma dinimi sevdiriyorum'

Nurten Alkan, çocuklarına dini terbiyeyi ve bilgiyi sevdirmede izlediği yolu ve tecrübeleri diğer anne ve babalarla paylaşıyor.

'Çocuğuma dinimi sevdiriyorum'

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Nurten Alkan'ın, çocuklarına dini terbiyeyi ve bilgiyi sevdirmede izlediği yolu ve tecrübeleri diğer anne ve babalarla paylaşmaya karar verdiği kitabı Nesil Yayınlarından çıktı.

Nurten Alkan, "Çocuğuma Dinimi Sevdiriyorum" adlı kitabında, çocuklarla kurulacak iletişimde dikkat edilmesi gereken noktalara işaret ederken, doğdukları andan itibaren öğrenmeye başlayan çocukların algı düzeylerine göre nasıl bir yöntemle bilgi aşılanması gerektiğinin de ipuçlarını veriyor.

Amacının, yavrusunu Yüce Yaratıcının rızasına göre yetiştirmek isteyen tüm anne ve babalara küçükte olsa bir katkı sağlamak olduğunu ifade eden Alkan kitapta, kendi çocuklarıyla birlikte yetişmelerinde emeği geçmiş yüzlerce çocuktan elde ettiği tecrübe ve birikimin tümünü paylaştığını söylüyor.

Kimi eğlenceli hikâyeler ve hatırların da yer aldığı bu eğlenceli kitap yazarında ifade ettiği gibi "Yavrusunu Yüce Yaratıcının rızasına uygun olarak yetiştirmek ve yüreklerine Allah sevgisini yerleştirmek isteyen her anne ve babanın elinin altında bulunmalı."
Güncelleme Tarihi: 13 Mayıs 2008, 14:10
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35