banner39

Çocukları internette yalnız bırakmayın

Meclis Adalet alt komisyonu, "Elektronik Ortamda İşlenen Suçların Önlenmesine" yönelik çalışmalarını tamamladı.

Arşiv 29.03.2007, 15:19 06.07.2018, 09:31
Çocukları internette yalnız bırakmayın

 Arzu/ Feridun Erdoğral Dünya Bülteni

İnternet ortamında işlenen suçlara yönelik yeni düzenlemeler getirildi. Yeni düzenleme ile ilgili olarak görüşlerini aldığımız AK Parti Milletvekili Halil Özyolcu, son dönemlerde çocuklarımızın şiddete karışmalarının arttığını görüyoruz. Şiddeti Araştırma Komisyonu kuruldu.

Biz şiddete yönelmelerinin en büyük sebepleri arasında internet ortamının olduğunu düşünüyoruz. Başbakanımız da bu konuya dikkat çekti. Netice itibari ile bu tasarı bize geldi.

Çocuklarımızın ve gençlerimizin bilinçlenmesi gerekiyor.Çalışmalarımız neticesinde internet ortamını düzenlerken yükümlülük ve sorumluluk getiriyoruz.Mesela bilgilendirme yükümlülüğü.İnternet Ortamında tanıtım bilgilerini tutmak gerekiyor.

İdari para cezası var.İnternete kullanıma sürülenlerden sorumluluk var.Hukuka aykırı faaliyet olursa yükümlülükler var.Erişim sağlayıcılarına kendileri ile ilgili internet ortamın da tanıtımı internet ortamında tutmaları lazım. Aksi takdir de cezalarla karşı karşıya kalacaklar.

Üzülerek söylüyorum dün İstanbul?da Bağcılar, Gaziosmanpaşa gibi semtler de internet cafeleri gezdik. Hiç arzu edemeyeceğimiz ortamları tespit ettik. Yaşları çok küçük çocukların izledikleri siteler hiç düşünemeyeceğimiz siteler. Porno siteleri.İnsan söyleyecek söz bulamıyor.Bir de şunu söylemek istiyorum ki anne babalara büyük görevler düşüyor.Çocuklarına sahip çıksınlar.

banner53
Yorumlar (0)
19
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?