banner15

'Çok Dilli Belediyecilik'e teftiş

Diyarbakır Sur Belediyesi'nin "Çok Dilli Belediyecilik" açıklamasından sonra İç İşleri Bakanlığı müfettiş görevlendirdi.

'Çok Dilli Belediyecilik'e teftiş

Diyarbakır Sur Belediyesi Meclisi'nce "Çok Dilli Belediyecilik Hizmetleri" kararının onaylanmasından 2 saat sonra İçişleri Bakanlığı tarafından Diyarbakır'a müfettiş gönderildi.
Sur Belediye Başkanı Abdullah Demirbaş'ın kaleme alarak Avrupa Sosyal Forumu'na sunduğu "Çok Dilli Belediyecilik Işığında Yerel Yönetimler" adlı bilimsel makalesinden yola çıkılarak başlatılan "Çok Dilli Belediyecilik Hizmetleri", Sur Belediyesi Meclisi'nin kararıyla resmiyet kazandı.

Belediye Başkanı Demirbaş, yaptıkları anket araştırmasının sonuçları doğrultusunda çok dilli belediyecilik ilkesi çerçevesinde çalışmalarını daha iyi yapabilecekleri sonucuna vardıklarını ifade ederek, belediye meclisi olarak bu yönde karar aldıklarını açıklamıştı.

Sur Belediyesi Meclisi'nin aldığı "Çok Dilli Belediyecilik Hizmetleri" kararının hemen ardından İçişleri Bakanlığı'nca inceleme başlatıldı. Bakanlığın, belediyenin basın açıklamasından 2 saat sonra konuyla ilgili mülkiye başmüfettişi görevlendirmesi dikkat çekti.

Güncelleme Tarihi: 06 Temmuz 2018, 09:31
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48