banner39

Çölaşan Hürriyet'in tirajını vurdu

'Çölaşan Depremi' olarak adlandırılan Hürriyet Gazetesi’nde tirajında hızlı bir düşüş yaşıyor, gazete 40 bin tiraj kaybetti.

Arşiv 19.08.2007, 11:51 19.08.2007, 13:48
Çölaşan Hürriyet'in tirajını vurdu

Hürriyet Gazetesi’nde 'Çölaşan Depremi' sürüyor. Gazete giderek okur sayısında ve tirajında hızlı bir düşüş yaşıyor. Perşembe günü ilk etkisini gösteren düşüşte 30 bin tiraj kaybeden gazete Cuma günü bu rakamı da aştı! Ve Hürriyet Cuma günü 44 bin okur kaybetti.

Konu ile ilgili bir diğer bilgi de Cumhuriyet Gazetesi’ndeki tiraj artışı. Gazete Cuma günü itibariyle 69 bin 271 sayısına ulaştı. Bu rakamın önceki haftaya göre 12 bin civarı artışı işaret ettiği söyleniyor.

İki gazete arası tiraj ilişkisi konunun uzmanları tarafından Hürriyet’e tepki olarak yorumlanırken Çölaşan’ın işten atılması karşısında Cumhuriyet Gazetesi’nin bu okur profili tarafından tercih edildiği söyleniyor.

DÜŞÜŞ SÜRECEK Mİ?

Çölaşan’ın işine son verilmesinin ardından Hürriyet Gazetesi’ne boykot eğilimin önümüzdeki günlerde de süreceği iddia ediliyor. Hürriyet Gazetesi’nin yıllardır abonesi olan kimi okurların Çölaşan’ın gitmesinin ardından gösterdikleri “gazeteyi almama” tepkisini çevrelerine telkin ettikleri gelen söylentiler arasında.

gazeteport

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?