banner39

Çömez'in ŞOK eden iddiası

Milletvekili Turhan Çömez'den Türkiye'nin gündemini sarsacak açıklama. Çömez, yurtlarda kalan kız çocuklarının fuhuşa sürüklendiğini tespit ettiğini, ancak olayın örtbas edildiğini iddia etti.

Arşiv 06.07.2018, 09:30 06.07.2018, 09:31
Çömez'in ŞOK eden iddiası
Çömez, özel bir kanala verdiği demeçte, "Bahçelievler Çocuk Yuvası'na bir gece vakti baskın yaptım. Aslında yurda gidiş amacım orda bir kiliseyle ilgiliydi. O gece 33 kızımızın yurtta olmadığıın gördüm. Kızların mafya tarafından fuhuşa zorlandığını tespit ettim. Konuyu bir rapor halinde Başbakan Erdoğan'a ilettim. Başbakan da konunun araştırılması için Çubukçu'ya emir verdi" dedi.

Devlet Bakanı Nimet Çubukçu'yu olayı örtbas etmekle suçlayan Çömez, "Ben olayın üstüne gidileceğini beklerken bu sabah birde baktım ki beni yuvaya kabul eden iki öğretmen sürgün edilmiş. Bunun üzerine konuyu kamuoyu ile paylaşmaya karar verdim. Kralın çıplak olduğunu kabul etmek gerekir. Başbakan Erdoğan'a bu konuda bir rapor hazırlıyorum. Ve kendisinden araştırma yapmasını isteyeceğim, sonucu da takip edeceğim" diye konuştu.

ELİMDE BELGELER VAR

Bahçelievler Çocuk Yuvası'na yaptığı baskın sırasında inanılmaz bilgi ve belgeleer ulaştığını anlatan Çömez, "Elimde belge var görüntüler var. Bu belgeleri sayın bakanın önüne koyacağım. Olayın üzerine gitmezsek çocuklara haksızlık etmiş oluruz. Hepimizin bu acıyı yüretklerimizde hissetme mecburiyeti var. Orada bir dram yaşanıyor" dedi. Çömez, TBMM'ye el kaldırıp indirmek için gitmediğinin altıın çizen Çömez, amacının bağcıyı dövmek olmadığına dikkati çekti

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?