Cübbeli Ahmet-Baykal görüşmesi yeni boyut kazandı

Baykal'ın, Cübbeli Ahmet Hoca ile yaptığı telefon görüşmesine ilişkin tartışma yeni bir boyut kazandı.

Cübbeli Ahmet-Baykal görüşmesi yeni boyut kazandı

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Cübbeli Ahmet Hoca, “Görevli koruma telefon uzattı. Mahmut Koçak ile görüştüm, ardından telefona Deniz Baykal çıktı ve geçmiş olsun dileklerinde bulundu” dedi. Cübbeli’nin bu sözleri, Koçak ve Baykal’ın açıklamalarıyla uyuşmadı.

Vatan Gazetesi'nin haberine göre Cübbeli Ahmet Hoca dün İnegöl’de yaklaşık 5 bin kişiye hitab ederken konuyu Baykal’la yaşanan polemiğe getirdi. Cübbeli Hoca, “Görevli koruma arkadaşlardan birisi telefon uzattı. AK Parti eski Afyon Milletvekili Mahmut Koçak ile görüştüm. Ardından telefona Deniz Baykal çıktı ve geçmiş olsun dileklerinde bulundu. Olay bu kadar ben de teşekkür ettim. Bu kadar büyütülecek birşey değil” dedi.

Cübbeli Hoca’nın bu sözleri CHP Lideri ve AKP eski milletvekili Mahmut Koçak’ın ifadeleriyle çelişti. Cübbeli’nin ifadesine göre Mahmut Koçak evde değildi. Koçak onu aramış daha sonra telefona Baykal çıkmıştı. İşte Mahmut Koçak ve Deniz Baykal’ın kafa karıştıran açıklamaları.

Koçak: O sırada Ünlü’nün evindeydim

“Beş ay kadar önce Sayın Baykal’a Kafkaslar dönüşümde, oradaki izlenimlerimi aktarmak için Özel Kalemini aracılığı ile randevu istemiştim. Aynı gün de Ankara’dan İstanbul’a geçtim. İstanbul’da Ahmet Ünlü’ye stent takıldığını öğrendim. İstanbul trafiğinde telefonum sessizdeydi. Ahmet Ünlü’nün evine geçmiş olsun dileğinde bulunmak için gittim. Ahmet Ünlü’nün evine ulaştığımda telefonum sessizde olduğu için bir baktım, birçok cevapsız arama var. Ben de ilk numarayı hemen çevirdim. Cevapsız arama Sayın Deniz Baykal’ın ev numarasıymış. Karşıma Deniz Baykal çıktı. Ben de durumu özetledim ve Ahmet Ünlü’nün evinde olduğumu, kendisine geçmiş olsun dileğinde bulunmak isteyip istemediğini sordum. Kendileri de ’tabii kii benim kimseye önyargım yok’dedi, görüşme böyle gerçekleşti.”

Baykal: Beni Mahmut Koçak aradı

“Benim aramam söz konusu değil. Bu konuşma akşam ya da gece saatlerinde olmuştur. Benim telefon kayıtlarım ortada. Koçak, ” Ahmet Ünlü’ye geçmiş olsun dilemek ister misiniz? “ diye sorduğunda önce kim olduğunu hatırlayamadım, bunun üzerine Koçak, ” Cübbeli Ahmet Hoca “ vurgusunu yaptı ve ancak böylelikle kim olduğunu hatırladım
 

Güncelleme Tarihi: 08 Şubat 2010, 10:29
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35