banner39

Çubukçu: Dershaneler hoyrat olmamalı

Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu, Dershanelerin alacaklarını tahsilde hoyrat kullanmamasını istedi.

Arşiv 07.04.2010, 01:51 07.04.2010, 01:51
Çubukçu: Dershaneler hoyrat olmamalı


Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu, Muğla'nın Fethiye ilçesinde, dershane borcunu ödeyemediği için intihar ettiği öne sürülen gençle ilgili, "Keşke olaydan çok daha önce haberdar olsaydık. Dershaneler, alacaklarını tahsilde böyle hoyrat bir yöntem kullanmamalı" dedi.

Genel Kurulda, milletvekillerinin sorularını yanıtlayan Çubukçu, Fethiye'de özellikle eğitim çerçevesinde bir aile dramı yaşanmış olmasının herkesi derinden üzdüğünü, ancak kendisinin, Milli Eğitim Bakanı olarak olaydan daha çok üzüntü duyduğunu dile getirdi.

Olayın duyulmasının ardından gerekli girişimlerde bulunulduğunu, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün devreye girdiğini belirten Çubukçu, şöyle konuştu:

"Milli Eğitim Bakanlığı olarak çocuklarımızı; zaruri ihtiyaçları, ders kitapları, giyim-kuşamları, taşıma ücretleri gibi eğitim ve öğretim adına yetiştirmeye ve kollamaya çalışıyoruz. Dershaneler de eğitimin bir parçası. Yaptıkları işin ne kadar ticari bir yönü olsa bile her şeyden önce bir eğitim öğretim faaliyeti yürüten kurumlardır. Alacakların tahsilinde böyle hoyrat bir yöntem kullanılmamalı."

Kaynak : AA


 

Yorumlar (0)
23
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?