banner39

Cumartesi anneleri Ankara'ya yürüyor

Karaköy'e kadar yürüyen ve buradan vapurla Kadıköy'e geçen Cumartesi Anneleri, 10 gün sonra Ankara'ya ulaşmayı planlıyor.

Arşiv 12.06.2010, 15:20 12.06.2010, 15:20
Cumartesi anneleri Ankara'ya yürüyor

Gözaltında kaybolan yakınlarını arayan ve kendilerine 'Cumartesi Anneleri' adını veren bir grup, tepkilerini dile getirmek için Ankara'ya yürüyüş başlattı. 

Her Cumartesi günü Galatasaray Meydanı'nda eylem yapan grup, Ankara'ya gerçekleştirecekleri yürüyüş öncesinde de meydanda bir araya geldi. Ellerinde kayıp olan yakınlarının fotoğrafları bulunan grup, bir süre oturma eylemi yaptı. Çeşitli sivil toplum kuruluşlarının da desteklediği eylem sırasında yapılan açıklamada, Cumartesi Anneleri'nin Galatasaray Meydanı'nda 272. eylemlerini gerçekleştirdiği belirtilerek, "Artık kayıplarımız bulunsun. 15 yılda iktidarlar değişti, yönetenler değişti, siyasetçiler değişti ancak devlet politikası olarak uygulanan bu tutum hiç değişmedi. Hukuk işlemeli, kimse kayıp yakınlarını görmedi, duymadı. Artık bu duyarsızlığa bir son verelim. 10 gün sürecek Ankara yürüyüşünü başlatıyoruz denildi" denildi. 

Açıklamanın ardından "Kayıplar bulunsun" sloganları atan grup, Ankara'ya yürüyüş başlattı. Karaköy'e kadar yürüyen ve buradan vapurla Kadıköy'e geçen Cumartesi Anneleri, 10 gün sonra Ankara'ya ulaşmayı planlıyor.

 

Kaynak: Ajanslar

banner53
Yorumlar (0)
28
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?