Cumhurbaşkanı Gül, Çiçeklerle karşılandı

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, gittiği Hindistan'da çiçeklerle karşılandı.

Cumhurbaşkanı Gül, Çiçeklerle karşılandı


Resmi temaslarda bulunmak üzere Hindistan ve Bangladeş ziyaretine başlayan Cumhurbaşkanı Abdullah Gül gezisinin ilk ayağı olan Hindistan'ın başkenti Yeni Delhi'ye akşam saatlerinde ulaştı. 
 
Cumhurbaşkanı Gül'ü Yeni Delhi hava alanını protokol girişi olan askeri Palam Hava alanında Türkiye'nin Yeni Delhi Büyükelçisi Levent Bilman ve Hindistan Dışişleri Bakanlığının üst düzey yetkilileri karşıladı. Buradan kalacağı Oberoi otele geçen Gül ve heyetini otel girişinde Hint usulü bir karşılama bekliyordu. Boynuna sarı çiçekler takılan ve geçtiği yollara güller serpilen Cumhurbaşkanı Gül ve eşi Hayrunnisa Gül şaşkınlıklarını gizleyemedi.

Cumhurbaşkanı Gül ve beraberindeki heyet yarın Delhi'nin tarihi ve turistik yerlerini gezecek. Gün içinde Amity Üniversitesi'nde fahri doktora unvanı alacak olan Gül, ertesi gün resmi programında Hindistan Cumhurbaşkanı Pratibha Patil tarafından Hint Cumhurbaşkanlığı sarayı Rastrapati Bhawan'da resmi törenle karşılanacak.

Gül Yeni Delhi'deki resmi temaslarının ardından Tac Mahal ziyareti için Agra, Türkiye Cumhuriyeti Mumbai Başkonsolosluğu açılışı ve Bollywood film sektörü liderleri ile görüşmek için Mumbai şehirlerinde bulunacak. Hindistan'daki temaslarını tamamlayan Cumhurbaşkanı Gül Mumbai'den Bangladeş'in başkenti Dakka'ya geçecek.

Cumhurbaşkanı Gül'e kalabalık bir işadamı grubu eşlik ediyor. Gül'ün Hindistan ziyaretine ünlü yönetmen Sinan Çetin de katılıyor.
 
Kaynak: CİHAN

Güncelleme Tarihi: 08 Şubat 2010, 02:36
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35