Cumhurbaşkanı Gül'den 'Menderes' adımı

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, DP'nin iktidara gelişinin yıl dönümünde, Adnan Menderes'in Aydın'daki çiftliğini ziyaret edecek.

Cumhurbaşkanı Gül'den 'Menderes' adımı


Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, 14 Mayıs'ta Aydın'da, Adnan Menderes Üniversitesi Hastanesi'nin açılışını yaptıktan sonra Menderes'in Çakırbeyli'deki çiftliğine gidecek.

Gül, Türkiye'de adeta "Milli İdare Bayramı" olarak kabul gören 14 Mayıs'ı, Aydın'da Adnan Menderes'in memleketinde ve onun topraklarında anmış olacak. Gül'ün 14 Mayıs için önce Aydın Menderes'i Çankaya Köşkü'nde öğle yemeğine davet ettiği, ancak daha sonra o tarihte Aydın'da olmaya karar verdiği öğrenildi.

Gül'ün açılış töreninin ardından Menderes'in çiftliğine gelmek istediğinin bildirilmesi üzerine Aydın Menderes'in de bundan memnuniyet duyacaklarını ifade ettiği ve Gül ile Menderes'in, Çakırbeyli'de buluşması programının yapıldığı kaydedildi.

ŞÜKRANLA KARŞILIYORUZ

Cumhurbaşkanı Gül ile 14 Mayıs'ta Çakırbeyli'de Adnan Menderes'in çiftliğinde bir araya gelecek olan Aydın Menderes, "Son derece mütehassıs olduk. Şükranla karşılıyoruz. Devlet katında, demokrasimizi pekiştirecek, attığımız çok güçlü bir adımdır. Bu yönüyle de hayırlara vesile olmasını diliyoruz" dedi.

Kaynak: Bugün

Güncelleme Tarihi: 11 Mayıs 2010, 04:59
banner53
YORUM EKLE

banner39