banner15

Cumhurbaşkanı Sezer neden sinirlendi?

Cumhurbaşkanı Sezer'in sinirli halini çok gördük ama bu kadarını hiç görmemiştik.

Cumhurbaşkanı Sezer neden sinirlendi?

Cumhurbaşkanı Sezer hiç bu kadar sinirli olmamıştı. Gazeteciler belki de ilk defa Sezer'i böylesine görüntülediler. Alman Başbakanı Angela Merkel'i ve Türk heyetini ağırlayan Sezer'in yüz ifadesi ve vücut hareketleri hayli sertti.

 

ziyaret için dün Ankara’ya gelen Angela Merkel’in Köşk’te kabul edilişinde fırtına yaşandı. Teamül gereği konuk Başbakan’ın Çankaya ziyaretine, Türk meslektaşı, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın eşlik etmesi gerekiyordu.

Başbakanımız nerede?

MERKEL, Köşk’e Devlet Bakanı Ali Babacan’ın eşliğinde çıktı. Sezer, konuk Başbakan ile birlikte Erdoğan’ı göremeyince öfkelendi. Babacan’a eğilip, sert bir şekilde, “Ayıp ettiniz” diyerek başladığı konuşma, Köşk’e yakın çevrelerce “Bizim Başbakanınımz nerede bu Sayın Merkel’e de saygısızlıktır, ayıptır” diye tamamlandı.

 

Sandalyesinin arkasına yan yaslanan Sezer, masanın bir ucunda duran Babacan ve Büyükelçi İrtemçelik'e çok ama çok sinirli bir şekilde baktı. Sezer, Merkel'i kabulü sırasında Babacan'ın "Şansölyenin İstanbul'da katılacağı iftar programı var, acele eder misiniz?" ricasına "Olur mu öyle şey" diye tepki gösterdi. Babacan ise bozuntuya vermeden gülerek karşılık verdi.

Bu arada masanın karşı tarafında duran Merkel, Sezer'in korkutucu yüz ifadesi karşısında önce şaşırdı sonra da tedirgin olduğu gözlendi.


 


Güncelleme Tarihi: 06 Temmuz 2018, 09:31
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48