banner39

Cumhuriyet'te bulunan mermi Mehmet Faraç'ın

Cumhuriyet'in bombalandığı gün bahçede bulunan kovanın Faraç'ın silahına ait olduğu belirlendi.

Arşiv 01.10.2009, 11:12 01.10.2009, 13:36
Cumhuriyet'te bulunan mermi Mehmet Faraç'ın

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Cumhuriyet Gazetesi'ne el bombası atıldığı gün gazete bahçesinde yapılan aramalar sırasında bulunan mermi kovanının gazetenin Yurt Haber Müdürü Mehmet Faraç'a ait olduğu ortaya çıktı. Faraç, konuya ilişkin olarak dün Ergenekon savcısı Zekeriya Öz'e ifade verdi.

Zaman'ın haberime göre Mehmet Faraç, hakkındaki tebligat üzerine dün avukatıyla birlikte önce Vatan Caddesi'ndeki Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü'ne geldi. Gazetecilere "Hiçbir şey bilmiyorum, ifade için çağrıldım." demekle yetinen Faraç, buradan İstanbul Adliyesi'ne götürüldü. Burada Savcı Öz'e ifade veren Faraç daha sonra adliyeden ayrıldı.

Faraç'ın 17 Mayıs 2006'daki Danıştay saldırısı öncesinde Cumhuriyet Gazetesi'ne atılan el bombaları sonrasında gazete bahçesinde bulunan mermi kovanı konusunda sorgulandığı öğrenildi.

Cumhuriyet Gazetesi'nin bahçesine atılan ve patlamayan el bombaları ile ilgili olarak olay yeri inceleme ekipleri ve bomba imha uzmanları tarafından yapılan çalışmalar sırasında boş bir mermi kovanı bulunmuştu. Kısa süre önce kullanıldığı belirlenen kovanın kimin silahından çıktığı tespit edilememişti. Mehmet Faraç yaklaşık 2 ay önce Etiler'de kendisinden otopark ücreti isteyen görevlilerle kavga etti. Kavga esnasında yanında bulunan silahıyla havaya ateş eden Faraç, silahının kabzasıyla otopark görevlisini yaraladı. Gözaltına alınan Faraç'ın silahı da balistik incelemeye alındı. Bu incelemeler sonrasında Cumhuriyet Gazetesi'nin bahçesinde bulunan boş kovanın Faraç'ın silahından çıktığı belirlendi.

banner53
Yorumlar (0)
23
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?