banner39

'Çuvalcı general' fenalaştı-VİDEO

Türk askerinin başına çuval geçirildiği dönemde Irak'taki işgal kuvvetlerinin komutanı olan David Petraeus, Senato oturumunda fenalaştı.

Arşiv 16.06.2010, 11:56 16.06.2010, 13:53
'Çuvalcı general' fenalaştı-VİDEO

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

ABD Merkez Kuvvetler Komutanı General David Petraeus, Senato oturumu sırasında fenalaşarak kısa süreli baygınlık geçirdi.

ABD’nin Afganistan ve Irak birliklerinden sorumlu CENTCOM’un komutanı olan Petraeus, Afganistan konulu oturumda Senatör John McCain'in sorusunu yönelttiği sırada fenalık geçirdi.

Beraberindekilerin yardımı ile salon dışına çıkarılan Petraeus, kısa sürede yeniden kendine geldi.

7 yıl önce Irak'ta Türk askerinin başına çuval geçirilirken işgal kuvvetlerine komuta eden General Petraeus'un susuzluğa bağlı olarak baygınlık geçirdiği belirtildi. Petraeus, 20 dakika sonra elinde su dolu bir bardakla yeniden Senato oturumuna döndü.

ÇUVAL OLAYI

Petraeus, Irak'ın 2003 yılı işgali sırasında 101'inci hava indirme tümeninin komutanlığını yapmıştı. 101'inci hava indirme tümeni, Kuzey Irak'ta özellikle Musul'da görev yapmıştı.

Bu sırada Petraeus'a bağlı Albay Mayville komutasındaki bir grup ABD askeri, Süleymaniye'de görev yapan Türk timine baskın yapmıştı. Başlarına çuval geçirilen Türk askerleri Bağdat'a götürülüp sorgulanmıştı. 

banner53
Yorumlar (0)
33
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?