banner15

Çuvalcı generale protesto

Alperen Ocakları, Ankara'ya gelen çuvalcı ABD'li General Ray Odierno'yu protesto etti.

Çuvalcı generale protesto


Büyük Birlik Partisinin gençlik teşkilatı olan Alperen Ocakları, Irak’ın Süleymaniye kentinde 4 Temmuz 2003 günü Türk askerlerinin başına çuval geçirilmesi emrini veren ABD’li General Ray Odierno’yu protesto etti.

 ‘’Başına çuval geçirilen bir ABD’li mizanseni” ile gerçekleşen eylemde, Alperen Ocakları, General Ray Odierno, ile görüşmeyi kabul eden hükümeti ve Genelkurmay Başkanı Orgeneral İlker Başbuğ’u protesto ettiler.

 Eyleme “Osmanlı’nın torunu Alperenler geliyor” sloganları eşliğinde gelen gençler, Yeni Karamürsel Mağazası önündeki eylemde çuval olayını “Türk tarihinin en kara günü” olarak nitelediler. Alperen Ocaklarına üye gençler, yoğun güvenlik önlemeleri eşliğinde düzenlenen protesto ardından olaysız dağıldılar.

 İçişleri Bakanı Beşir Atalay’ın davetlisi olarak Ankara’da bulunan General Odierno ve beraberindeki heyet ile Mahmur kampı başta olmak üzere Kuzey Irak’ın durumu ele alınıyor.

Kaynak: Ajanslar

Güncelleme Tarihi: 04 Şubat 2010, 09:21
YORUM EKLE
YORUMLAR
alperen furkan
alperen furkan - 11 yıl Önce

Ne varsa bizim alperenlerde var hiç kimseden ses çıkmadı var ol tuncay başkan . yürü yürü yürü yürü kaldığın yerden bayrğı eline aldığın yerden

banner39

banner50

banner47

banner48