banner39

Danimarka çirkin kitabı geri çekti

Danimarka'da birçok okulda okutulan 'Biz ve Hıristiyanlık' kitabını yayınlayan Malling Beck Yayınevi, gelen tepkiler üzerine geri adım atmak zorunda kaldı.

Arşiv 06.07.2018, 09:30 06.07.2018, 09:31
Danimarka çirkin kitabı geri çekti

Hazreti Peygamber'e hakaret içeren karikatürler sebebiyle büyük tepki çeken Danimarka'da yeni bir skandal ortaya çıkmııştı...

Papaz Christian Meidahl ve öğretmen eşi Henny Nörgaard tarafından kaleme alınan kitapta İslamiyet 'terör' başlığı altında inceleniyordu. Çeçenistan'daki Beslan okul baskını, 11 Eylül saldırısı ve El Kaide lideri Üsame bin Ladin hakkında bilgi verildikten sonra konu Müslümanlara getiriliyor. Ve ardından şu ifadeler kullanılıyor: "Her ne kadar bütün Müslümanlar terörist değilse de bütün teröristler Müslüman'dır."

Ancak Danimarka'da birçok okulda okutulan 'Biz ve Hıristiyanlık' kitabını yayınlayan Malling Beck Yayınevi, gelen tepkiler üzerine geri adım atmak zorunda kaldı.

Yayınevi sorumlusu Lars Tindholdt dün, kitaptaki bazı bölümlerin İslam'la terörü eş gösteren çağrışımlar yaptığını kabul ederek, "Gelen eleştiriler üzerine yapılan araştırma sonucu kitabın geri çekilmesine karar verdik." açıklamasını yaptı. Kitabın yazarı Papaz Christian Meidahl Alborg ise konuya ilişkin Danimarka'da yayınlanan Politiken gazetesine verdiği demeçte İslamiyet'in terör anlamına gelmediğini; ancak terörün İslam'ın bir parçası olduğunu iddia etti.

banner53
Yorumlar (0)
26
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?