banner15

Danimarka Halkı Özür Diledi

2 bin 400'den fazla Danimarkalı, İslam dünyasını rahatsız eden karikatürlerden uzak olduklarını ve İslam dünyasıyla barış içinde yaşamak istediklerini belirtti! Karikatürleri yayımlayan Danimarka gazetesi Jyllands-Posten, kendi internet sitesinde daha ön

Danimarka Halkı Özür Diledi

Danimarka'da 2 bin 400'den fazla Danimarkalı, internet üzerinde “İslam dünyasını rahatsız eden karikatürlerden uzak olduklarını ve İslam dünyasıyla barış içinde yaşamak” istediklerini belirten bir mektup imzaladı.  “Başka bir Danimarka” adlı grubun internet sitesinde Danimarkaca, İngilizce ve Arapça yayımlanan açık mektupta, ”Danimarkalı olarak, basit bir Danimarka gazetesinin yayımladığından sorumlu değilim. Ancak Jyllands-Posten tarafından dünyadaki tüm Müslümanlara yapılan saldırıdan kendimi uzak tutuyorum ve Müslümanların gazeteden beklediği özrü anlıyorum” denildi.
     
Öte yandan, karikatürleri yayımlayan Danimarka gazetesi Jyllands-Posten, kendi internet sitesinde daha önce yayımlanan Arapça özür mektubunun yeni bir versiyonunu yayımladı. Gazetenin 30 Ocak'ta Danimarka'nın Cezayir Büyükelçiliği yoluyla gönderdiği mektupla aynı olduğu belirtilen bu ikinci versiyonda, özrün önceki versiyondakinden daha açık ve doğrudan olduğu belirtildi. Arapça olarak kaleme alınan mektupta, “bu karikatürlerin yayımlanması sonucu ortaya çıkan ve Danimarka'ya karşı olumsuz duygulara neden olan bu yanlış anlaşılma için özür diledikleri” kaydedilmişti.

Güncelleme Tarihi: 06 Temmuz 2018, 09:31
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48