banner15

Danıştay, OYAK güvenlik şirketinin işine son verdi

Danıştay, güvenlik kamerası görüntülerini sildiği tespit edilen Oyak güvenlik şirketinin işine son verdi.

Danıştay, OYAK güvenlik şirketinin işine son verdi
Danıştay, OYAK Güvenlik'ten güvenlik hizmeti alan 32 şirket ve kurumdan biriydi. Fakat, bu durum son derece eleştiriliyor ve Danıştay'ın, şaibeli hale gelen OYAK'tan destek almaya devam etmesi garip karşılanıyordu.

İşin ilginç tarafı, bu gariplik yaklaşık 4 sene devam etti. OYAK Güvenlik hakkındaki Ergenekon iddiaları gün geçtikçe artarken; Danıştay, OYAK'tan bir türlü vazgeçmiyordu.

Ve beklenen sonunda oldu. Uzun süredir kanlı saldırıyla ilgili sessizliğini koruyan Danıştay; işe problemi kökünden çözerek başladı. OYAK Güvenlik'le arasındaki hizmet akdini ortadan kaldırdı.

Bu önemli gelişmeyi, Vakit Gazetesi duyurdu. Gazete; Danıştay'ın OYAK Güvenlik'in işine son verdiğini yazdı. Habere göre; Danıştay'ın OYAK ile yollarını ayırması, TÜBİTAK'ın raporundan çok önce oldu. Rapor açıklanmadan 2 ay önce; Yüksek Mahkeme, OYAK'la bağlarını kopardı.

Danıştay'ı, hangi güvenlik şirketine ait kameraların izleyeceği de belli oldu. Yüksek Mahkeme, Başbakanlık'ın da güvenliğini sağlayan; Devre Güvenlik ile anlaştı.

Bu gelişme gözleri, OYAK'ın koruduğu diğer 31 şirkete geldi. NATO 3. Kolordu Komutanlığı da onlardan biri. Şimdi, o 31 şirketin de OYAK'ın işine son verip vermeyeceği merak ediliyor.
Güncelleme Tarihi: 07 Mayıs 2010, 09:40
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35