banner39

Danıştay saldırısında yeni gelişme

Cumhuriyet Gazetesine atılan bombaları, Kuvvai Milliye Derneği başkanı Görüm'ün yeğeni Rasim Görüm'ün verdiği ortaya çıktı.

Arşiv 29.05.2008, 11:10 29.05.2008, 11:10
Danıştay saldırısında yeni gelişme


Cumhuriyet Gazetesine atılan bombaları, Osman Yıldırım ve Alparslan Arslan'a Kuvvai Milliye derneğinin soruşturma kapsamında tutuklanan başkanı Hüseyin Görüm'ün yeğeni vermiş.

Ergenekon soruşturmasını yürüten savcı Zekeriya Öz'ün Danıştay ve Cumhuriyet Gazetelerine saldırdıkları gerekçesiyle tutuklanan Osman Yıldırım'ı tekrar sorgulaması sonucunda kendilerine Cumhuriyet Gazetesine atılan bombayı veren kişinin adını verdi.

Zekeriya Öz'ün Danıştay saldırısı ve Cumhuriyet Gazetesi'ne atılan bombaları verdği ileri sürülen kişi ise Ergenekon soruşturması çerçevesinde tutuklanan Kuvai Milliye Derneği'nin başkanı Hüseyin Görüm'ün yeğeni olan Rasim Görüm'dü.

Rasim Görüm İstanbul Terörle Mücadele şubesi ekipleri tarafından yakalanarak adliyeye çıkartıldı. Savcı Zekeriya Öz'ün tutuklanmasını isteyerek nöbetçi mahkemeye gönderdiği Rasim Görüm tutuklanarak cezaevine gönderildi.

ERGENEKON BAĞLANTISINI BULUNAN FOTOĞRAF ÇÖZÜYOR

Kuvvai Milliye Derneği'ne ait Maltepe'de ki bir hücre evinde ele geçirilen fotoğrafta bulunan 29 kişinin kim oldukları araştırılırken Cumhuriyet gazetesine atılan bombaları, bombacı Alparslan Arslan ve Osman Yıldırım'a getiren kişi belirlendi.

Edinilen bilgilere göre Zekeriya Öz tarafından yürütülen Ergenekon suç örgütü soruşturması, Danıştay saldırısı öncesinde aralarında Muzaffer Tekin'in de bulunduğu 29 kişinin bu evde toplantı düzenlediği belirlendi.

Fotoğraf karesinde bulunan ve Danıştay saldırısında mahkum olan Osman Yıldırım İstanbul'a getirilerek savcı Zekeriya Öz tarafından sorgulandı. Yıldırım ifadesinde, o fotoğraf karesinde bulunan isimleri tek tek sayarken kendilerine attıkları bombayı getirdiğini ileri sürdüğü Rasim Görüm'ün de adını verdi.

Osman Yıldırım, fotoğrafta yer alan Rasim Görüm'nün Alparslan Arsalan'a bombayı veren kişi olduğunu iddia etti. Yapılan çalışmalar sonucunda Hendekte yakalanan Rasim Görüm Terörle Mücadele ekipleri tarafından yakalanarak 4 gün sorgulandıktan sonra savcı Öz'e getirildi. Savcı Öz tarafından sorgulanan Görüm daha sonra çıkartıldığı nöbetçi mahkeme tarafından tutuklanarak cezavine gönderildi.

BULUNAN FOTOĞRAF BİRÇOK BAĞLANTIYI ORTAYA ÇIKARDI

Edinilen bilgilere göre hücre evinde ele geçirilen ve Ergenekon suç örgütünün önemli isimlerinin bir arada olduğu 29 kişiden oluşan fotoğraf karesinin Ergenekon ve diğer olaylar arasındaki birçok bağlantıyı çözen fotoğraf karesi olduğu belirtildi.

Osman Yıldırım'ın da bulunduğu fotoğraf karesi Zekeriya Öz tarafından olayların bağlantılarını çözmek amacıyla kullanıldı. Osman Yıldırım'ın bu fotoğrafta bulunan isimleri tek tek isimlerini ve bağlantılı oldukları olayları savcı Öz'e söylediği beliritiliyor.

Savcı Zekeriya Öz tarafından da olayların biribirleri ile bağlantısını kurmakta kullandığı fotoğrafta bulunan en önemli kişinin Muzaffer Tekin olduğu belirtiliyor. Tekin'in bu fotoğraf karesinde yer alan kişilerin Danıştay saldırısı öncesinde bir toplantı yaptığı ve daha sonra hatıra fotoğrafı çektirdiği ileri sürülüyor.

OSMAN YILDIRIM'A ERGENEKON SORUSU

Savcı Zekeriya Öz tarafından sorgulanan Rasim Görüm'ün yapılan sorgulamasında Ergenekon'un eylemci kanadı ile ilgili olarak önemli bilgiler elde edildiği, soruşturmayı sürdüren ve dava ile ilgili iddianameyi yazmaya başladığı belirtilen Zekeriya Öz'ün eline önemli deliller geçtiği öğrenildi.

Kaynak: Gazeteport

banner53
Yorumlar (0)
23
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?