Danıştay'ın katsayı kararı protesto edilecek

Danıştay'ın YÖK'ün revize ettiği yeni katsayı çözümünü de iptal etmesi üzerine birçok STK protesto gösterilerine başlayacak.

Danıştay'ın katsayı kararı protesto edilecek

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

İstanbul Barosu’nun ikinci kez yaptığı başvuru sonrasında YÖK’ün katsayı ile ilgili son düzenlemesinin yürütmesinin Danıştay’da oy birliğiyle durdurulması protesto edilecek. Birçok kuruluş yarın Danıştay’ı ve İstanbul Barosu’nu protesto etmeye hazırlanıyor.
Bugün ilk eylem İstanbul'da Özgür-Der tarafından Galatsaray Lisesi Önü'nde saat 13.00'te düzenlenecek. Özgür Der Galatasaray Lisesi Önü'nden İstanbul Barosu'na kadar yürüyüş gösterisi yapacak.

Özgür-Der Genel Merkezi'nden yapılan açıklamada, "Başta imam hatip liseleri öğrencileri olmak üzere tüm meslek liselilerin hakkının gasp edilmesine devam anlamı taşıyan bu karar, yargı bürokrasisinin İslam düşmanlığında sınır tanımadığının yeni bir örneğidir. Bizzat hukuk mercii olması gereken kurumlar tarafından bitmek bilmez hukuksuzluklara imza atılması ve gencecik insanların haklarının gasp edilmesi karşısında sessiz kalmak dayatmalara boyun eğmek anlamına gelecektir." ifadelerine yer verilerek haksızlık ve zorbalık karşısında sessiz kalınmaması çağrısında bulunuldu.

ANKARA'DAKİ EYLEMMAZLUMDER ÖNCÜLÜĞÜNDE DÜZENLENİYOR

9 Şubat Salı günü Mazlumder öncülüğünde Ankara'da da bir protesto gerçekleştirilecek.

Mazlumder önclüğünde gerçekleştirilecek protesto Ankara'da Danıştay'ın önünde gerçekleştirilecek. Sıhhiye'de Zafer Çarşısı karşısında bulunan Danıştay binası önünde yapılacak protesto 13.00'te başlayacak.

İLKAV ÜYELERİ 10 ŞUBAT ÇARŞAMBA GÜNÜ DANIŞTAYI ANKARA'DA PROTESTO EDECEK

İLKAV üye ve gönüldaşları 10 Şubat Çarşamba günü saat 12:30'da Danıştay önünde bir protesto eylemi gerçekleştirecek.


 

Güncelleme Tarihi: 09 Şubat 2010, 10:13
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35