banner15

Dansözlü okul eğlencesi için özür dilediler!

Küçük çocukların da bulunduğu gecede dansöz oynatan yöneticiler bu hareketleri yüzünden özür dilediler.

Dansözlü okul eğlencesi için özür dilediler!

Gölcük Dumlupınar İlköğretim Okulu Aile Birliği Başkanı Ayla Sesigüzel, çocukların da katıldığı veli kaynaşma çayında dansöz eşliğinde eğlenilmesiyle ilgili, "Türkiye'den özür diliyoruz" dedi. Sesigüzel, yerel ve ulusal basında yer alan "dansözlü kaynaşma çayı" başlıklı haberlerin kendilerini ve okul yönetimini zor durumda bıraktığını bildirdi.
Okula katkı amacıyla düzenlenen etkinlikte bulunan oryantali, Okul Müdürü Bahattin Yazıcıoğlu'nun getirmediğini, bir veli tarafından getirilip sürpriz yapıldığını belirten Sesigüzel, şunları söyledi:
"Davetiyede çocukların getirilmemesi notunu düştük. Tüm Türkiye'den özür diliyoruz. Arkadaşımızın yapmış olduğu sürprizle gündem konusu olduk. Ancak babamız gibi sevdiğimiz değerli Okul Müdürümüz Yazıcıoğlu'nun, yapılan haberlerde yer alan dansözü getiren kişi olduğu gibi beyanatlar bizi derinden üzmüştür. Müdürümüzün bundan haberi yoktu. O saatte haberi olduğunda gereken tepkiyi de bize göstermişti ama biz yine kendisinin gönlünü aldık. Kendisi eşinin yanında olması nedeniyle de çayı terk etmeyerek yanımızda oldu."

Haberin ulusal ve yerel basında yer alması, müdüre ve okul aile birliğine bazı çevrelerce tepki gösterilmesinin ardından açıklama yapan Sesigüzel, etkinliğe katılan oryantali Okul Müdürü Yazıcıoğlu'nun getirdiğini ve sürpriz yaptığını söylemişti.
Yazıcıoğlu da oryantali kendisinin getirmediğini belirtmiş, "Okulumuzda her yıl yapılan bu etkinliklerde mutlaka bir velimiz tarafından sürpriz yapılır. Geçen yılki etkinlikte yine bir velimiz tarafından sürpriz yapılarak Sanatçı Hüner Coşkuner getirilmişti. Bu yıl da bir velimiz böyle bir sürpriz yaptı. Zaten etkinlik davetiyelerinde 'çocuk getirilmemeli' diye bir uyarımız da vardı. Bu tamamıyla benim dışımdaki olaydır" demişti.
Öte yandan, Kocaeli İl Milli Eğitim Müdürü Nevzat İspirli'nin müfettişlerce başlattığı inceleme sürüyor. 

Kaynak: AA 
 

Güncelleme Tarihi: 14 Nisan 2010, 12:27
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35