Davutoğlu: Kipriyanu'nun İsrail ziyaretine şaşırmadık

Dışişleri Bakanı Davutoğlu, Kıbrıs Rum yönetimi Dışişleri Bakanı'nın İsrail ziyaretinin şaşırtıcı olmadığını söyledi.

Davutoğlu: Kipriyanu'nun İsrail ziyaretine şaşırmadık


Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, İsrail'in yardım gemilerine kanlı saldırısından sonra Kıbrıs Rum yönetimi Dışişleri Bakanı Markos Kipriyanu'nun İsrail'i ziyareti etmesine "şaşırmadıklarını" söyledi.

İslam Konferansı Teşkilatı (İKT) Yürütme Kurulu toplantısından sonra İKT Genel Sekreteri Ekmeleddin İhsanoğlu ile basın toplantısı düzenleyen Davutoğlu Kipriyanu'nun ziyaretiyle ilgili bir soru üzerine, "Bu ziyarete şaşırmadık ve son derece normal karşıladık" dedi.

Davutoğlu, şunları söyledi:

"Zaten yardım gemilerinin limanlarında bulunmalarını da kabul etmemişlerdi. Buna çok şaşırmadık, zaten Kıbrıs Türk tarafına da ambargo uyguluyorlar. Ortak noktaları var burada. Fakat biz doğu Akdenizde ne istiyoruz? Biz doğu Akdeniz'de barış istiyoruz. Biz orada ne abluka, ne izolasyon, ne ambargo, askeri veya diğer tansiyon istemiyoruz. Kipriyanu'nun İsrail ziyaretinin detaylarını da bilmiyorum."

Davutoğlu, Türkiye'nin bundan sonraki olası adımlarına ilişkin bir soru üzerine de, "konunun sonuna kadar takipçisi olacaklarını" yineledi ve "bu işin peşini bırakmayacaklarının" altını çizdi.

 

Güncelleme Tarihi: 07 Haziran 2010, 07:26
banner53
YORUM EKLE

banner39