banner39

Demir Lady AKP için Türkiye'ye geliyor

AK Parti Kadın Kolları toplantısına İngiltere'nin eski başbakanı Margaret Thatcher da katılıyor.

Arşiv 23.05.2008, 09:14 23.05.2008, 10:16
Demir Lady AKP için Türkiye'ye geliyor


Hafta sonu yapılacak AK Parti Kadın Kolları toplantısına İngiltere'nin eski başbakanı Margaret Thatcher ve dünyaca bir çok kadın politikacı davet edildi

BAŞBAKAN Recep Tayyip Erdoğan, Avusturya Cumhurbaşkanı Dr. Heinz Fischer ile Çırağan Sarayı'nda bir araya geldi. Erdoğan, kendisine geçmiş olsun dileklerini ileten Fischer'e 'Gün boyu tokalaşıyoruz, elimizi gözümümüze sürüyoruz, bunlardan olabilir dediler. Polenden de olabilir dediler. Pazartesi gününe kadar iyileşebileceğini söylediler' dedi.

DEMİR LADY'E DAVET

ÖTE yandan Başbakan Erdoğan, 'Demir Lady' lakaplı İngiltere eski Başbakanı Margaret Thatcher'i 25 Mayıs Pazar günü yapılacak AK Parti Kadın Kolları Kongresi'ne davet etti. Erdoğan'ın davet mektubunu bizzat kaleme aldığı bildirildi. Davete olumlu cevap veren kadın siyasetçiler arasında Nobel Barış Ödülü sahibi Suriyeli bakan Bouthaina Shaabanve Küba Komünist Partisi'nden Fernandez Gonzales de yer alıyor.

REMZİ KOPAR

AVUSTURYA Cumhurbaşkanı Dr. Heinz Fischer, eşiyle birlikte Fener Rum Patrikhanesi'ni ziyaret etti. Fener Rum Patriği Bartholomeos'la birlikte kameralara poz verirken ayağı takılan Fischer, düşme tehlikesi atlattı. Kısa sürede toparlanan konuk cumhurbaşkanı, daha sonra patrikhane içerisinde bulunan Aya Yorgi Kilisesi'ni gezdi.

Kaynak: Star 

banner53
Yorumlar (0)
24
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?