banner27

Demireli kızdıran DP-Anavatan sorusu

Anavatan ve DYP'nin ayrılmasına sebep olduğu yönündeki soruya tepki gösteren Demirel, "Onu söyleyen, kelimenin tam manasıyla halt etmiş." dedi.

Demireli kızdıran DP-Anavatan sorusu

9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel, 'sağda birleşme fiyaskosu'nun sorumlusu olarak gösterilmesine kızdı.

Bu yöndeki haberlere tepki gösteren Demirel, "Onu söyleyen, kelimenin tam manasıyla halt etmiş." dedi.

Demirel, EkoEnerji Dergisi'nin Mega Residence Otel'de düzenlediği, "Türkiye Seçime Giderken Siyasi Partilerin Enerji Politikaları Nasıl Şekilleniyor?" konulu panele gelişinde, gazetecilerin sorularını cevapladı. "Sağda birleşememenin sorumlusu olarak siz gösteriliyorsunuz, siz misiniz efendim?" şeklindeki soru üzerine Demirel, "Onu söyleyen halt etmiş kelimenin tam manasıyla. Ben 'birleşin' diyorum, ondan sonra da birleşememenin sorumlusu oluyorum, o nasıl oluyor? Böyle bir soru yönelttiğiniz için üzüldüm." karşılığını verdi.

Süleyman Demirel, "Anavatan lideri Erkan Mumcu ile DP lideri Mehmet Ağar arasında tekrar bir birleşme olabilir mi?" sorusuna karşılık olarak da kendisinin işin teferruatıyla ilgisi olmadığını ifade etti. Demirel, "Ben Türkiye'de rejim işlesin istiyorum. Siyasi partiler halkın önüne daha güçlü çıksın istiyorum. Parlamento halkı temsil eden bir parlamento olsun ve demokrasi yürüsün istiyorum." diye konuştu. Demirel bir gazetecinin Anavatan ideri Mumcu için "kanserli kol'' şeklinde bir beyanı olup olmadığını sorması üzerine de kendi ağzından çıkmayan lafların kendisine ait olmadığını söyledi.


Güncelleme Tarihi: 07 Haziran 2007, 08:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner26

banner25