Demirel'in istifa yorumu: Uygar değil

Demirel, Baykal'ın istifasıyla ilgili olarak "Çirkin silahlar kullanarak siyasitçileri tahrip edilmesi büyük ahlaksızlık. Siyasetçiyi halk götürmelidir. Bu uygar bir iş değil" dedi.

Demirel'in istifa yorumu: Uygar değil

 
Eski Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel, Deniz Baykal’ın istifasıyla ilgili olarak “Çirkin silahlar kullanarak siyasitçileri tahrip edilmesi büyük ahlaksızlık. Siyasetçiyi halk götürmelidir. Bu uygar bir iş değil” dedi.

Azerbaycan'ın eski Cumhurbaşkanı Haydar Aliyev'in 87. doğum günü kutlamaları için Azerbaycan Büyükelçiliği'ndeki törene katılan Dokuzuncu Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel, Deniz Baykal’ın CHP Genel Başkanılığı görevinden ayrılmasını değerlendirdi. 

Demirel, siyasetin zor bir iş olduğunu ve çok az siyasetçinin yetiştiğine dikkati çekerek, ''Siyasetçileri siyasi yolla mağlup edebilirsin. Ama çirkin silahlar kullanılmak suretiyle siyasetçileri tahrip etmenin büyük bir ahlaksızlık olduğu kanaatindeyim'' diye konuştu.

Demirel, Baykal'ın uzun seneler Türk siyasetinde bulunduğunu ve yetişmiş bir değerli siyasetçi olarak partisinin siyasi mücadelesini yaptığını belirterek, ''Siyasi mücadele yapanları halk getirmeli ve halk götürmeli. Bu uygar bir iş değil'' dedi.

Süleyman Demirel, ''Türk siyasetinde zehirli gaz vardı şimdi nükleer bomba girdi'' dedi.

 

Kaynak: AA

Güncelleme Tarihi: 10 Mayıs 2010, 18:19
banner53
YORUM EKLE

banner39