Demirtaş: Umarım yeni başkanın kaseti yoktur!

DTP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Kemal Kılıçdaroğlu için ilginç bir yorumda bulundu.

Demirtaş: Umarım yeni başkanın kaseti yoktur!

 

Kemal Kılıçdaroğlu’nun CHP’nin genel başkanlığına aday olmasını ‘iç mesele’ şeklinde yorumlayan DTP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, "Ancak, umarım genel başkan olacak kişi kaseti olmayan biri olur" dedi

.DTP Genel Başkanı Demirtaş, Meclis`teki grup toplantısının ardından Kemal Kılıçdaroğlu`nun CHP genel başkanlığına adaylığıyla ilgili konuştu.

"Sayın Kılıçdaroğlu`nun adaylığını değerlendirecek olan bizler değil parti delegeleridir" diyen Demirtaş, Kılıçdaroğlu`nun dışında başka adayların da çıkabileceğini belirtti ve "Bu CHP`nin kendi iç meselesidir" şeklinde konuştu.

Seçilecek genel başkanın anamuhalefet lideri olarak partilerinin muhatabı olduğunu da dikkat çeken BDP lideri, "Umut ediyor ve diliyorum ki CHP’`nin genel başkanı olacak kişi kaseti olmayan biri olsun" şeklinde konuştu.

Kaynak: Ntvmsnbc
 

Güncelleme Tarihi: 19 Mayıs 2010, 17:10
banner53
YORUM EKLE
YORUMLAR
melek kara
melek kara - 11 yıl Önce

herkes kendine baksın bence sizin partinizde ne dolaplar dönüyor çıkmadığına bakma bizler neler olduğunun farkındayız ama siz ve bazı partiler kılıflarıyla dolaştığı için onlar erbabı olmuş bu konunun nerdeyse yarılacaksınz sayın kılıçtar oğlu gelecek diye koç gibi gelecek sizde bakıp sadece konuşmakla yetineceksiniz

banner39