banner15

Demokrasi için yerel yönetim

Başbakan, yerel yönetimlerin güçlenmesini devletin zayıflaması olarak değil, demokrasinin güçlenmesi olarak görüyoryuz dedi.

Demokrasi için yerel yönetim

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, yerel yönetimlerin güçlenmesini devletin zayıflaması olarak değil, toplumun ve demokrasinin güçlenmesi olarak gördüklerini söyleyerek, "Devletler güçlerini toplumlardan alırlar" dedi.

Erdoğan, "KÖYDES Köy Altyapısını Destekleme Valiler Toplantısı"nda yaptığı konuşmada, bu projenin Cumhuriyet tarihinin köylere yönelik en büyük projesi olduğunu vurgulayarak, "KÖYDES şu anda yol ve su olarak gelişiyor ama bundan sonraki aşamada da bunun çok farklı geliştiğini göreceksiniz, bunu henüz açıklamış değiliz. Hükümet olarak bu projeye büyük önem veriyoruz, zira bu projenin muhatabı milletimizdir" diye konuştu.

Anayasa'nın, devletin tanımında 4 tane özellik saydığını ifade eden Erdoğan, "Demokratik, laik, sosyal ve dördüncü özelliği de hukuk. Bu dört özelliği bir arada gördüğümüz zaman, işte tam anlamıyla Türkiye Cumhuriyeti Devleti'ni de görmüş ve yaşamış oluyoruz. Demokratik, laik, sosyal bir hukuk devleti, biz bunu yaşamak durumundayız, bunun biri eksik olduğu zaman devletimiz eksik demektir" diye konuştu.
Erdoğan, geçen yıl yapılan çalışmalar için Tüpraş'ın asfalt yetiştiremediğini belirterek, ''Gerekirse asfalt ithaline gideceğiz. Bu sıkıntıyı da aşacağız'' dedi.

Karadeniz bölgesinin şartlarının zorluğunu anlatan Erdoğan, buradaki yolları beton yapacaklarını söyledi.

Güncelleme Tarihi: 06 Temmuz 2018, 09:31
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35