Deniz Baykal evinden çıktı

İstifa eden CHP lideri Baykal evinin önünde açıklama yaptı.

Deniz Baykal evinden çıktı

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

İstifa eden CHP lideri Deniz Baykal, evinin önünde yeniden siyasete dönmesi için evinin önünde açlık eylemi yapan gruba yönelik bir açıklama yapıyor. Partililerin evlerine dönmesini isteyen Baykal, açlık grevini bir an evvel bırakmalarını istedi.

CHP genel başkanlığından istifa eden Deniz Baykal, açlık grevi yaparak göreve dönmesini isteyen CHP'li gençlerden grevi bırakmalarını istedi.

İstifasının ardından ilk kez evinden çıkan Baykal, konutunun bulunduğu sitenin önüne çadır kurarak açlık grevi yapan CHP'lileri ziyaret etti.

Deniz Baykal, burada yaptığı açıklamada, gençlerin partiyle ilgili eylem ortaya koymasının en doğal hakları olduğunu belirterek, parti ve ülke sorunları konusunda hukuka saygılı bir şekilde düşüncelerini ifade edebileceklerini söyledi.
Baykal evinden ilk kez çıktı

Foto galeri için tıklayın


Baykal, "Sizden ricam, lütfen bu eylemi açlık greviyle desteklemeyin.

Buna gerek yok. Açlık grevi doğru, iyi bir yöntem değil. Bunu bırakın rica ediyorum. Derhal açlık grevine son verin. Bu bizim yüreğimizi parçalıyor. Bu desteğinizi büyük bir ödül olarak görüyorum. Benim için, parti için, Türkiye'nin geleceği için çok önemli" dedi.
 

Güncelleme Tarihi: 13 Mayıs 2010, 16:08
banner53
YORUM EKLE

banner39