Deniz Baykal istifa etti

Deniz Baykal, günler sonra hakkındaki iddialara cevap vermek için kameralar karşısına geçti, istifasını açıkladı.

Deniz Baykal istifa etti

Dünya Bülteni / Haber Merkezi 

CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, son günlerde ortaya atılan iddialarla ilgili olarak bir basın toplantısı düzenledi. Baykal toplantıda CHP Genel Başkanlığından istifa ettiğini açıkladı. Baykal bu açıklamayı yaparken gözleri doldu "Hakknızı helal edin" 

CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, ''Bu bir kaset olayı değildir, komplodur'' dedi.

Baykal, parti genel merkezinde düzenlediği basın toplantısında, ''günlerdir beklenen değerlendirmesini ve kararını açıklayacağını'' belirtti.

Baykal, şunları söyledi: ''Bu bir kaset olayı değildir, bir komplodur. Komplo, hukuk dışı, ahlak dışı bir tertip demektir. Bir komplo yaparken bazen haneye tecavüz edersiniz. Duvarlara, eşyalara gizli kameralar yerleştirirsiniz. Gizli çekimlerle insanların en korunaksız görüntülerini alırsınız, kesersiniz, biçersiniz, aktarırsınız, montaj yaparsınız çarpıtırsınız. Böyle yaparken de dünyanın her yerinde bütün dinlerin, bütün rejimlerin, bütün ahlak anlayışlarının güvencesi altında olan insanoğlunun mahremiyetine tecavüz edersiniz. Ağır haya ve utanç bunu yapanlar için anlamını kaybeder. İnsanların şerefleri onların umurlarında değildir. Önümüzdeki komployu gerçekleştirenler, bunu sapık oldukları için ya da ticari kazanç sağlamak için veya şantaj yapmak için düzenlememişler, siyaset yapmak için düzenlemişlerdir. Ahlaklarına, vicdanlarına uygun bir siyaset.''

Baykal açıklamalarını şöyle sürdürdü:

"Bu komplo son iki hafta içinde düzenlenmiş ve piyasaya sürülmüştür. Bu kara kampanyaya teslim olmayacağım bu hukuksuz ve ahlaksız komplo nedeniyle kimsenin beni sorgulamasına izin vermeyeceğim

ABD'den, Pensilvanya'dan aldığım üzüntü mesajlarının samimiyetine de inanıyorum. Çok ayıp ama diye başlayanlara da söyleyecek sözüm var. Ahlaksız ve hukuksuz komplolara itibar ederek bunları savunamazsınz. Komploculuğa hayat alanı açanlar çok ayıp, ama, diyenlerdir. Bu komplolara itibar edenlerin nereye kadar gidebileceklerini hep beraber göreceğiz.

Bu tablo karşısında ben de teslim olmayacağım. Kimsenin beni sorgulamasına izin vermeyeceğim. Eğer bunun bedeli varsa ve bu bedel CHP'den ayrılmaksa bu bedeli öderim. Benim istifa etmem kaçmak anlamına gelmez. Tam tersine meydan okumaktır. İstifa ediyorum: Bunun hedefi ben değilim, CHP'dir"

İLGİLİ HABER:

Dünya Baykal'ın istifasını böyle gördü

Baykal sadece Fethullah Gülen'i samimi buldu

Baykal'ın istifasına ilk tepkiler

Güncelleme Tarihi: 10 Mayıs 2010, 15:49
banner53
YORUM EKLE
YORUMLAR
ıtri
ıtri - 11 yıl Önce

sayın genel başkanın bu örnek davranışı;İnsanlığa İnsanlara temiz siyaset adına kendine yakışanı layıkıyla yapmıştır bir vatandaş olarak kutluyorum.
Ayrıca sn Baykalında dile getirdiği gibi günümüzde ticari günlük çıkarlar uğruna böyle bir komploya teslim olmayacağı hukuksuzluk dünyasında hukuk adına mücadele vereceği inancındayım. birileri üzülmüş gibi yaparak içinden oh olsun diyenlerde maalesef çoğunluktadırlar bizlere düşen görev ise bu gibi kişilere prim vermeyip önümüzdeki seçimlerde gereğini yapmamız bizler gibi Ulusalcı Halkçı düşünen vatandaşlarımızın boyun borcudur.

ebu yusuf
ebu yusuf - 11 yıl Önce

bir de agızlarına doladıkları paçavralardan biri de ille de iktidar bu işi paklasın yoksa bu iş onun boynuna kalır. yahu kardesim sen uçkuruna sahip çıkmazsan iktidar napsın. senin fermuarının başına bekçi dikecek degil ya. oh yap yap sonra da gelsin kalıntıları iktidar paklasın de. yahu piskinlik de bu kadar olur. insan anasına bile paklatmak istemez helaliyle birlikteliginin kalıntıları. kaldıki evli barklı bir kadınla bilmem kaç yaşındaki bir ihtiyarın devlet siyasetinde muhalefetin tahtına yapışmıs bir ihtiyarın kalıntıları.

banner39